Aerodynamik Ferrari Nicolas Hennel míří k Lotusu

Hennel by se měl k Lotusu připojit už příští měsíc, aby se mohl plně soustředit na vývoj vozu pro rok 2014. V týmu by měl zacelit mezeru, kterou zanechali jeho kolegové Allison a de Beer přestupující právě k Ferrari.
Aerodynamik Ferrari Nicolas Hennel míří k Lotusu

V uplynulých týdnech putovali k Ferrari lidé z Lotusu. V červenci do Maranella oficiálně přišel bývalý technický ředitel James Allison a v tomto týdnu potvrdila Scuderia příchod jezdce Kimiho Räikkönena a šéfa aerodynamiky Dirka de Beera. Opačným směrem naopak putuje šéf aerodynamiky týmu Ferrari Nicolas Hennel.

Hennel pracoval u Ferrari více než rok, zkušenosti má i z McLarenu a Renaultu, jehož je současný Lotus následníkem.

V Enstone zatím Hennelův příchod oficiálně nepotvrdili, ale podle zdrojů blízkých britskému Autosportu, by měl aerodynamik v týmu pracovat už od příštího měsíce, aby se mohl soustředit na vývoj vozu pro rok 2014.

Další článek: Barrichello uklidňuje Massu: Odchod z Ferrari může být i osvobozující

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.