Aerodynamický tunel Mercedesu začne HRT používat v červenci

Na začátku letošní sezóny oznámila Hispania Racing, že podepsala smlouvu s týmem Mercedes GP na využívání aerodynamického tunelu v Brackley. K její realizaci dojde v červenci.
Aerodynamický tunel Mercedesu začne HRT používat v červenci

I když Hispania v Malajsii oznámila, že tunel Mercedesu využije v první fázi především pro vývoj současného monopostu F111, letošní program se v dohledné době přesune na vedlejší kolej. "Velmi brzy se přeorientujeme na auto pro rok 2012," prozradil šéf stáje Colin Kolles.

Španělé se ovšem úspěchu v letošní sezóně nevzdali, jejich cílem zůstává překonat nejen Virgin, ale také Lotus. "V této sezóně stále zbývá hodně závodů," připomněl Kolles. "Chceme dosahovat lepších výsledků a splnit si cíl být v šampionátu konstruktérů na 10. místě."

Hispania Racing vstoupila do formule 1 loni jako jeden z nováčků a svého nejlepšího výsledku dosáhla minulý závod v Kanadě, když Vitantonio Liuzzi projel cílem na 13. místě. Tím sice vyrovnala nejlepší letošní výsledek Lotusu, ale Malajsijci byli letos třináctí dvakrát, proto jsou v tabulce šampionátu před HRT na 10. pozici. Virgin byl v cíli závodu nejlépe čtrnáctý.

Další článek: Lotus nasadí KERS příští rok

18:07 | Norris dostal za nájezd do boxů jen napomenutí. Sportovní komisaři přihlédli k podmínkám na trati.
17:31 | Pokud se díváme správně, tak by měl Stroll i přes penalizaci zůstat 11.
17:30 | Lance Stroll dostal penalizaci 10 sekund a 2 trestné body za kolizi s Gaslym.
16:25 | Norrisovi hrozí penalizace za špatný vjezd do boxů. V 16:45 půjde kde sportovním komisařům.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink zrušen
Kvalifikace Norris
Neděle 26. září 2021
Závod Hamilton