Aerodynamický tunel Ferrari stále nefunguje správně, tým ho musí spravit

Ferrari stále není spokojeno s tím, jaká data mu poskytují testy v aerodynamickém tunelu. Ne vždy odpovídají realitě, proto bude nutné vše přezkoumat.
Aerodynamický tunel Ferrari stále nefunguje správně, tým ho musí spravit

Vzhledem k zákazu testování je aerodynamický tunel jedním z klíčových zařízení pro vývoj současných monopostů formule 1. Základní podmínkou pro jeho využitelnost je, aby co nejvěrněji napodoboval realitu.

A to se Ferrari dlouhodobě nedaří. Stále se mu stává, že se některé díly chovají na trati jinak, než předpovídala data z aerodynamického tunelu. "Skutečný problém je, že data občas odpovídají, což vytváří ještě větší zmatek," přiznal prezident Ferrari Luca di Montezemolo v rozhovoru pro Gazzettu dello Sport.

Scuderia takhle dál pokračovat nechce. "Domenicali dospěl k závěru, že náš tunel na chvíli vypneme a testovat budeme jinde, abychom všechno překontrolovali a zkalibrovali."

"Chvíli to bude trvat. Nevím, jestli k tomu dojde v prosinci nebo lednu, je to na něm, Domenicalimu zcela důvěřuji," dodal prezident italské automobilky.

Kromě svého vlastního maranellského aerodynamického tunelu využívá Ferrari také tunel Toyoty Motorsport v Kolíně nad Rýnem.

Další článek: Hamilton nebude mít u Mercedesu status jedničky, ani o něj nežádal

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10