Adrian Sutil se stal rezervním jezdcem Williamsu

Adrian Sutil, který působil mimo jiné v týmech Force India a Sauber, se stal novým rezervním jezdcem Williamsu.
Adrian Sutil se stal rezervním jezdcem Williamsu

V souvislosti se zraněním Valtteriho Bottase se spekulovalo, kdo by ho v nahradil v případě, že by nemohl v Malajsii nastoupit. Každého napadla Susie Wolffová, ale to tým odmítl. Nyní Williams svůj tým rozšířil. Rezervním jezdcem se stal Adrian Sutil.  

Nahradí Wolffová Bottase v Malajsii?

Nahradí Wolffová Bottase v Malajsii?

Úvodní odstavec nezmiňujeme náhodou, Williams potvrdil, že Sutil už pracoval na simulátoru, aby byl v případě potřeby kdykoliv schopen nastoupit do závodu.

„Jsem rád, že máme Adriana v našem týmu jezdců pro sezónu 2015,“ řekl Frank Williams. „Adrian má bohaté závodní zkušenosti, zúčastnil se během své kariéry 128 závodů formule 1. Naposledy závodil v sezóně 2014, díky čemuž má výborné znalosti současné generace závodních vozů a nových hybridních pohonných jednotek. To je neocenitelní pro každého, kdo by chtěl usednout do kokpitu v roce 2015.“

„Jsem velmi hrdý na to, že mohu být součástí tohoto slavného a velkého týmu F1. Pracovat se Sirem Frankem Williamsem a jeho týmem pro mě znamená hodně. Chtěl bych poděkovat všem ve Williamsu za jejich důvěru v mé kvality a možnost pracovat s tak úspěšným a konkurenceschopným týmem,“ řekl Sutil. 

Foto: Getty Images / Matthew Stockman

Další článek: Bottas může v Malajsii startovat, Williams mu upravil sedačku