Adrian Sutil odjíždí se zdviženou hlavou

"Není nutné být zklamaný."

Adrian Sutil odjíždí z Nürburgringu s hlavou vzhůru navzdory kolizi s ferrari Kimiho Räikkönena, která jej stála bodované umístění.

"Není nutné být zklamaný, máme za sebou dobrý víkend a ten další tu bude brzy," řekl Sutil. "Když jsem vyjížděl z boxů, spatřil jsem Kimiho na vnějšku. Snažil jsem se držet si závodní stopu, ale on se mě snažil objet po vnějšku a ťukli jsme se. Přišel jsem o kus předního přítlačného křídla. Závod tak pro mě skončil.

Je to poprvé, co jsme se dostali do nejlepší desítky, a je to úplně jiné závodění!"

Giancarlo Fisichella po startu předjel několik aut a do cíle dojel jedenáctý.

"Předjíždělo se mi docela snadno. Na konci prvního úseku jsem měl ale problémy s drolením pneumatik. Pak už to bylo dobré, být závod o pár kol delší, mohl jsem se pokusit o předjetí Kovalainena."

"To je motorsport," řekl šéf týmu Vydžaj Mallya. "Byl to ale skvělý víkend, udělali jsme obrovský krok vpřed."

Sportovní komisaři rozhodli, že ve vztahu k incidentu Sutil - Räikkönen nejsou nutné žádné další akce.

Další článek: Räikkönen: Německo je pro mě zakleté

14:17 | Kvalifikaci formule 3 vyhrál Dennis Hauger. Roman Staněk obsadil 14. místo.
9:57 | Tento víkend se jede také F3. Kvalifikace pátek od 13:55, Závod 1: Sobota od 10:35, Závod 2: Sobota od 16:45, Závod 3: Neděle od 12:05
6. května | Poznámky ředitele závodu v 11:51: Traťové limity v první a druhé zatáčce. Poznámky ředitele závodu v 13:49: ... a ještě 13, 14 a 15.
6. května | Podle předpovědi počasí má být v Barceloně během víkendu lehce přes 20 stupňů, v neděli by mohlo pršet.