Adrian Sutil má problém: je proti němu žaloba za fyzické napadení

Pilot týmu Force India Adrian Sutil má problém. Vysoce postavený muž v týmu Renault F1 proti němu podal žalobu. Důvod? Chlapská potyčká s krví po Velké ceně Číny.
Adrian Sutil má problém: je proti němu žaloba za fyzické napadení

Vše začalo – alespoň z mediálního pohledu – velmi nenápadně. V neděli večer po závodě F1 v Šanghaji se sešli čelní představitelé královny motorsportu v jednom z šanghajských klubů a následně při privátní příležitosti. Nechyběli zejména Adrian Sutil a jeden ze spolumajitelů týmu Renault F1 Eric Lux. Ten je, dá se říci, pravou rukou Gerarda Lópeze, spolumajitele společnosti Genii Capital, současného majitele týmu Renault F1.

Co přesně se stalo, není jasné. Svědkové ale uvádějí, že Eric Lux opouštěl místo setkání s vážným a krvavým zraněním na krku. Podle některých zdrojů si zranění vyžádalo ošetření prostřednictvím 24 stehů, i když čísla o počtu stehů se velmi liší. Zranění údajně mohlo pocházet od střepů, coby pozůstatků z lahve šampaňského.

S odstupem času vydal Eric Lux v pondělí 16. května prohlášení, ve kterém oznamuje podání žaloby na Adriana Sutila kvůli „fyzickému napadení a těžkému ublížení na zdraví“. Lux se rozhodl o události informovat Mezinárodní automobilovou federaci a Sutilův mateřský tým Force India.

S ohledem na textaci prohlášení, Lux nevylučuje, že by mohl podat žalobu na další osoby, než jenom Adriana Sutila. V klubu byl přítomen také Sutilův kamarád Lewis Hamilton. Podle nepotvrzených infromací ale neměl s incidentem nic společného a klub opustil hned po něm.

Adrian Sutil se již dříve vyjádřil, že ke zranění došlo nešťastnou náhodou. Přesné příčiny a průběh incidentu nejsou v současné chvíli známy.

Sutilova situace připomíná incident jiného pilota formule 1, Bertranda Gachota, v roce 1991. Ten napadl londýnského taxikáře a byl vyřazen ze závodění. Jeho absence donutila tým Jordan angažovat nováčka jménem Michael Schumacher.

Další článek: Renault chce ve Španělsku zrychlit o dvě desetiny sekundy

28. března | F1 na svém FB a Youtube od 16:00 pustí záznam GP Bahrajnu 2014.
26. března | Masakr slavných závodů. Monako nebude, Le Mans v září a jako poslední byl přeložen závod Indy 500 na 23. srpna.
26. března | McLaren potvrdil, že všichni zaměstnanci, kteří byli v Melbourne v karanténě, se vrátili domů.
23. března | Junior Red Bullu Sergio Sette Camara míří do japonské super formule. U týmu B-MAX Racing with Motopark nahradil Pietra Fittipaldiho. Sezóna by měla začít 17. května.