Adrian Sutil má problém: je proti němu žaloba za fyzické napadení

Pilot týmu Force India Adrian Sutil má problém. Vysoce postavený muž v týmu Renault F1 proti němu podal žalobu. Důvod? Chlapská potyčká s krví po Velké ceně Číny.
Adrian Sutil má problém: je proti němu žaloba za fyzické napadení

Vše začalo – alespoň z mediálního pohledu – velmi nenápadně. V neděli večer po závodě F1 v Šanghaji se sešli čelní představitelé královny motorsportu v jednom z šanghajských klubů a následně při privátní příležitosti. Nechyběli zejména Adrian Sutil a jeden ze spolumajitelů týmu Renault F1 Eric Lux. Ten je, dá se říci, pravou rukou Gerarda Lópeze, spolumajitele společnosti Genii Capital, současného majitele týmu Renault F1.

Co přesně se stalo, není jasné. Svědkové ale uvádějí, že Eric Lux opouštěl místo setkání s vážným a krvavým zraněním na krku. Podle některých zdrojů si zranění vyžádalo ošetření prostřednictvím 24 stehů, i když čísla o počtu stehů se velmi liší. Zranění údajně mohlo pocházet od střepů, coby pozůstatků z lahve šampaňského.

S odstupem času vydal Eric Lux v pondělí 16. května prohlášení, ve kterém oznamuje podání žaloby na Adriana Sutila kvůli „fyzickému napadení a těžkému ublížení na zdraví“. Lux se rozhodl o události informovat Mezinárodní automobilovou federaci a Sutilův mateřský tým Force India.

S ohledem na textaci prohlášení, Lux nevylučuje, že by mohl podat žalobu na další osoby, než jenom Adriana Sutila. V klubu byl přítomen také Sutilův kamarád Lewis Hamilton. Podle nepotvrzených infromací ale neměl s incidentem nic společného a klub opustil hned po něm.

Adrian Sutil se již dříve vyjádřil, že ke zranění došlo nešťastnou náhodou. Přesné příčiny a průběh incidentu nejsou v současné chvíli známy.

Sutilova situace připomíná incident jiného pilota formule 1, Bertranda Gachota, v roce 1991. Ten napadl londýnského taxikáře a byl vyřazen ze závodění. Jeho absence donutila tým Jordan angažovat nováčka jménem Michael Schumacher.

Další článek: Renault chce ve Španělsku zrychlit o dvě desetiny sekundy

19:01 | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.
20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00