Adrian Quaife-Hobbs absolvuje testy na rovince s Virginem

Dvacetiletý britský závodník z GP3 Adrian Quaife-Hobbs si poprvé v životě vyzkouší monopost formule 1. Usedne do vozu týmu Virgin a bude testovat aerodynamiku na rovince ve španělské Idiadě.
Adrian Quaife-Hobbs absolvuje testy na rovince s Virginem

"Je to velká příležitost svézt se s formulí 1, zatímco tým pokračuje v testování nového vozu," uvedl Quaife-Hobbs. "Vyzkoušíme hodně aerodynamických dílů a jsem opravdu hrdý, že v tom sehraji roli. V testech aerodynamiky nejste pod tlakem, abyste podávali dobré výkony, ale bude to pro mě příležitost vidět, jak funguje tým formule 1."

Test uskuteční Virgin v neděli a jeho cílem je pochopitelně vyladit úpravy, které poprvé nasadil v Turecku. V Istanbulu nefungovaly všechny správně a tým se musel vrátit ke staré podlaze a systému výfuků.

Další článek: McLaren se ve Španělsku vrátí na přední pozice, věří Button

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.