Adrian Newey je Chuck Norris formule 1

Úžasné pocty se dostalo konstruktérovi formule 1 Adrianu Neweymu, který je často označován za geniálního.

Ten stojí za současnou formou týmu Red Bull, kterou úžasně likvidují povolené šroubky, nedokonalé brzdy či nadržení závodníci.

Adrian Newey stál také za tituly týmů Williams a McLaren.

A to má Renault jeden z horších motorů ve formuli 1. O to víc je aerodynamické a mechanické řešení vozů z dílny Adriana Neweyho respekt budící.

Mezi fanouškovskou obcí se našel odvážlivec které přirovnal Neweyho k Chucku Norrisovi, o kterém koluje vlna vtipů o neporazitelnosti a nepřemožitelnosti. Recesně byl Adrian Newey označen za Chucka Norrise formule 1. (F1sports má podezření, že jde o aktivitu marketingového oddělení Red Bullu.)

"Adrian Newey nespí. Čeká," píše jedna ze zpráv nově zřízeného twitter úču na počest slavného inženýra F1.

"Jediné nabídky, které Adrian Newey udělá, jsou ty, které nelze odmítnout," říká další. Nebo: "Adrian Newey je neznámé Stigovo dvojče."

"Když Adrian dostane nějaký dobrý nápad, rozezní se kostelní zvony v jeho rodném Stratford-upon-Avonu. Během roku 2009 je museli již třikrát vyměnit."

"Adrian Newey pije Red Bull, když se potřebuje uklidnit a zrelaxovat."

"Záchodová prkýnka Neweyho toalet jsou z karbonových vláken."

Jedno je jisté: autor článku Chuckem Norrisem není, neboť při psaní textu v jeho polovině usnul, a dodělal jej až ráno. Adrian Newey to ví...

 

Další článek: Red Bull: Agregát Renault stále ztrácí až 30 koní na konkurenci

14. srpna | Třicet jedna let od úmrtí Enza Ferrariho: Životní příběh a odkaz nerudného génia z Maranella | odkaz odkaz prostřednictvím @infocz_web

GP Belgie 2019

Pátek 30. srpna 2019
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 31. srpna 2019
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. září 2019
Závod 15.10