Adrian Newey dostal od Red Bullu monopost RB5

Šéfkonstruktér Red Bullu Adrian Newey dostal na festivalu rychlosti v Goodwoodu jedno ze svých děl. Tým mu daroval loňský RB5.

"Úplně mě to dostalo," řekl Newey. "Kluci evidentně vynaložili obrovské úsilí, aby vůz pro mě připravili. Je to vidět, barevná úprava je naprosto dokonalá, helmě a ostatním věcem věnovali neuvěřitelné množství práce."

Svůj dárek si Newey v Goodwoodu okamžitě vyzkoušel. "Před první jízdou jsem byl nervózní, protože jsem nikdy předtím neřídil auto s ruční spojkou a nikdy jsem nebrzdil levou nohou, kromě motokár," přiznal. "Ale jezdí se s tím fantasticky. Trošku jsem bojoval s tím, že jsem nebyl připravený na to, jak dlouhá je jednička, takže když jsem vyjížděl z paddocku, bylo to dost rychle." V plánu má teď zajezdit si s RB5 na okruhu.

Newey přišel do Red Bullu z McLarenu v roce 2006 a tým si na výrazné úspěchy musel počkat do loňské sezóny. Geniální konstruktér znovu dokázal využít výrazných změn v pravidlech a RB5 se v mnoha ohledech, především v oblasti aerodynamiky, stal vzorem pro ostatní. Letošní Red Bull RB6 sezóně rychlostně dominuje a konkurence kopíruje především difuzor kombinovaný s výfuky.

Další článek: Magny-Cours chce zpět formuli 1

14. srpna | Třicet jedna let od úmrtí Enza Ferrariho: Životní příběh a odkaz nerudného génia z Maranella | odkaz odkaz prostřednictvím @infocz_web
12. srpna | Týmy formule 1 musí během léta na dva týdny uzavřít továrny. Většina týmů si zřejmě vybírá přestávku ode dneška.
8. srpna | Mexiko zůstane ve F1 nejméně do roku 2022.