Aby oslavy nebyly tak sladké, dostal Vettel napomenutí a Red Bull pokutu

Sebastian Vettel po projetí cílem rozvášnil fanoušky na hlavní tribuně. Se svým monopostem opisoval na cílové rovince kruhy a předváděl pohlednou show.
Aby oslavy nebyly tak sladké, dostal Vettel napomenutí a Red Bull pokutu

Nejprve série takzvaných donuts, poté triumfální výskok z vozu a následné klanění se mistrovskému monopostu RB9. Vettel si zisk čtvrtého titulu v řadě vychutnával, přestože mu bylo jasné, že tím porušuje striktní regule vládnoucí současné formuli 1. Nedlouho poté také musel komisařům vysvětlovat své chování. Ti nakonec Vettelovo vysvětlení akceptovali, avšak trest přesto padl. Vettel obdržel napomenutí a Red Bull musí zaplatit pokutu ve výši 25 000 Euro. 

"Jezdec nezajetím do parc fermé porušil článek 43.3 sportovních regulí. Vzhledem ke specifickým okolnostem stewardi akceptovali vysvětlení podané jezdcem. Tým nedokázal jezdce dostatečně upozornit na povinnost neprodleně odstavit vůz v parc fermé," stálo ve vyjádření vydané komisaři. 

Po třech napomenutích nevyhnutelně následuje penalizace. Vettel však zatím může být celkem v klidu - jednalo se o jeho první prohřešek v sezoně. 

Další článek: U McLarenu panovaly po skončení Velké ceny Indie rozporuplné pocity

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna