Abú Zabí souhlasí s konáním GP Bahrajnu na konci sezóny

Pořadatelé závodu v Abú Zabí jsou ochotní udělat výjimku a nechat vedle sebe místo v kalendáři pro kolegy z Bahrajnu, kteří svoji Grand Prix nemůžou uspořádat v březnu.
Abú Zabí souhlasí s konáním GP Bahrajnu na konci sezóny

Oficiálně je Grand Prix Bahrajnu z kalendáře vyškrtnuta a nikdo nepodniká žádné další kroky. Pokud by se chtěl pouštní okruh Šakir do letošního kalendáře vrátit, museli by o to bahrajnští pořadatelé nejdříve požádat. Když to udělají, můžou se spolehnout na vstřícnost svých kolegů z Abú Zabí, i když existovaly obavy, že by konkurence dvou závodů ve stejnou dobu nebyla v regionu vítaná.

"Jsme pořadatelé závodu v Abú Zabí a respektujeme rozhodnutí FIA. Najít místo v kalendáři je možné," řekl prezident automobilového klubu Spojených arabských emirátů Mohamed ben Sulajem pro The National. "Původně se Abú Zabí a Bahrajn dohodly, že je bude v kalendáři dělit dlouhá doba, aby každá Grand Prix maximálně využila publicitu, kterou závod přináší. Ale tohle je stav nouze a v takových případech musíme spolupracovat."

Pokud Bahrajn podá žádost o návrat do kalendáře, bude úkolem Bernieho Ecclestona mu najít náhradní termín, který by království vyhovoval. Žádost musí pořadatelé předložit Světové radě motorsportu, jejímž členem je také ben Sulajem. Ta se sejde příští týden, další jednání má v plánu na červen. Z logistického hlediska by bylo nejvhodnější, aby se GP Bahrajnu jela těsně před nebo po závodě v Abú Zabí. Pro tento účel by mohla být posunuta Brazílie na prosinec.

"Klíčové je, aby si Bahrajn správně určil priority. Já myslím, že se jim to podařilo. Stabilita je v tuto chvíli nejdůležitější a až ji budou mít zpět, budeme se snažit vrátit závod do kalendáře, protože víme, že oni by pro nás udělali to samé," dodal ben Sulajem.

Další článek: Toro Rosso: Nejjednodušší by bylo nahradit Bahrajn závodem v Evropě