Abú Zabí: Na poslední závod sezóny budeme připraveni

Pořadatelé odmítli spekulace z Melbourne.
Pořadatelé poslední letošní Grand Prix odmítli spekulace, podle kterých se projekt formule 1 v Abú Zabí dostal do skluzu. Takové informace se šířily melbournským paddockem, ale v Abú Zabí jde vše podle plánu.

"Dnes ráno (v pondělí) začal prodej vstupenek na první Grand Prix Abú Zabí a Abú Zabí Motorsports Management (ADMM) potvrdil, že práce na výstavbě okruhu Yas Marina, který bude hostit poslední závod sezóny 2009, jdou podle plánu a nejsou tu žádné obavy ohledně termínů plnění," uvedl okruh ve svém prohlášení.

Ke změnám nedošlo ani v personálním obsazení vedení ADMM, v přípravách první GP Abú Zabí pokračují Richard Cregan a Philippe Gurdjian.

Na základě spekulací o nepřipravenosti Abú Zabí byl dotázán starosta Montrealu Gerald Tremblay, zda by Kanada dokázala znovu uspořádat závod již letos. Podle Tremblaye by to možné bylo, ale Kanaďané usilují především o dlouhodobou smlouvu.
Další článek: BMW Sauber považuje Malajsii za domácí závod

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.