Abt: Musíme si přiznat, že nejsme dostatečně rychlí

Přesně před týdnem odstartovala v Rijádu nová sezóna formule E. Na okruhu v lokalitě Ad Diriyah dokončily oba monoposty Audi závod na bodovaných pozicích, i přesto však byl pilot německé značky Daniel Abt nespokojený s rychlostí vozů se čtyřmi propojenými kruhy ve znaku.

Daniel Abt dojel závod v Saudské Arábii na osmém místě a hned o příčku za ním dokončil Ad Diriyah Eprix druhý pilot Audi Lucas di Grassi. Abtova ztráta na vítězného da Costu v cíli činila 9.8 sekundy, ještě před posledním vyjetím safety caru však Němec ztrácel propastných 27.7 sekundy.

Di Grassimu byl po kvalifikaci vymazán nejlepší čas kvůli překročení maximálního povoleného množství využitelné energie, a tak se během závodu musel na konečné deváté místo prokousávat ze startovní osmnácté pozice. Daniel Abt startoval dvanáctý a oproti di Grassimu se posunul pořadím „pouze“ o čtyři místa.

První vítězství pro BMW získal v Rijádu Antonio Felix da Costa

„Celý den byl velmi náročný a my bychom si měli přiznat, že nejsme dostatečně rychlí,“ řekl Abt pro motorsport.com.

„Ještě nevím proč, ale v závodě jsme v porovnání s ostatními absolutně postrádali tempo. Měli jsme nedostatek rychlosti v několika pasážích a ani akcelerace nebyla dobrá, to jsme v minulé sezóně nezažili.“

Na otázku, zda – li byla pomalá rychlost Audi způsobena špatnými startovními pozicemi, Abt odpověděl: „Ne, prostě jsme byli pomalí.“

Podle McNishe měl tým potíže s nastavením

Podle šéfa Audi a bývalého pilota F1 a LMP 1 Allana McNishe by za problémy Audi v Saudské Arábii mohly stát potíže s nastavením vozů.

„Myslím, že je to celkem jasné, nepodařilo se nám správně trefit nastavení,“ řekl McNish.

„Lucas si svoji penalizaci v kvalifikaci vykompenzoval v závodě, myslím si ale, že jsme nebyli v takové pozici, abychom bojovali o pódium.“

„Neměli jsme dobré závodní tempo. O víkendu jsme ale neukázali naše pravé závodní tempo, to je totiž mnohem lepší.“

„Celkově to nebylo ideální a já jsem trochu zklamaný a frustrovaný, protože jsme přijeli (do Saudské Arábie) s jiným cílem, než dojet na osmém a devátém místě.“

Diskuze (3) Další článek: S Hondou by měl Red Bull bojovat o titul, myslí si Brawn
18:00 | Dobrá zpráva: F1 bude vysílat živě první předsezónní testy. Špatná zpráva: V rámci F1TV, která není v ČR dostupná.
15:33 | Takhle si McLaren představuje F1 budoucnosti odkaz
22. ledna | Zdá se, že Ticktum má smůlu. Účastní se zimní asijské F3, ale body za super licenci podle Autosportu nedostane. FIA totiž požaduje, aby měla série alespoň 5 závodů a tato má jen 3.
22. ledna | Kuan-jü Čou bude vedle závodění ve F2 pracovat jako vývojový jezdec Renaultu. Čínský závodním prošel Jezdeckou akademií Ferrari.