Absence testovacího auta je velkým problémem pro dodavatele pneumatik

Pirelli se při prezentaci nových specifikací gum pro letošní sezonu F1 v Abú Zabí opět připomnělo s tím, jak jej trápí absence testovacího monopostu. Jednání s týmy přitom váznou.
Absence testovacího auta je velkým problémem pro dodavatele pneumatik

Toyota TF109, jejíž jeden exemplář si Pirelli koupilo, s ohledem na rychlý vývoj ve formuli 1 nestačí. Data z testů totiž vůbec nekorelují s tím, jak s pneumatikami fungují současné monoposty.

Pirelli proto vyzvalo týmy, aby italskému dodavateli pomohly se ziskem testovacího monopostu. Ředitel motorsportu Pirelli Paul Hembery ale na okruhu Yas Marina přiznal, že dohoda s týmy není jednoduchá.

"V březnu je další jednání Komise F1 a budeme se dále o dohodu snažit. Týmy mají obavy, že některý z nich bude zvýhodněn, prodá-li nám jeden ze svých vozů. Ale podívejte se například na McLaren. Firma dodává všem týmům software do elektronické řidicí jednotky, a žádný problém v tom není."

Ruský pilot Vitalij Petrov byl na tiskové konferenci Pirelli v Abú Zabí přítomen, čímž u novinářů vzbudil zájem, zda se třeba nestane bývalý pilot týmu Lotus Renault testovacím jezdcem firmy.

Ale na přímý dotaz odmítl Paul Hembery odpovědět. Uhnul vtipem:

"Vitalij teď tady bude závodit s našimi mladými závodnicemi, Biankou Baltiovou a Ines Sastreovou. Jestli vyhraje, zvážíme to," smál se Hembery.

Další článek: Pirelli představilo nové specifikace i značení pneu pro sezonu 2012

9:46 | Stejně jako vloni, také letos budou v Bahrajnu tři DRS zóny.
10:10 | Formule E chystá první noční závod... pojede se jak jinak než v Saúdské Arábii. Pojede se na konci února, místní slibují energeticky méně náročné LED osvětlení. Elektrická energie bude z obnovitelných zdrojů.
19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.
18. listopadu | Roman Staněk je aktivní na Instagramu (odkaz) a nově také na Youtube: odkaz

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10