Abiteboul u Red Bullu? Nevím, kde se tyhle nesmysly berou, říká Marko

Helmut Marko si dopřál dovolenou a nyní už pilně pracuje. Musel také vyvracet jednu pikantní spekulaci.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Abiteboul u Red Bullu? Nevím, kde se tyhle nesmysly berou, říká Marko | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Helmut Marko pro F1-Insider uvedl, že si dopřál desetidenní detox na zdravotní klinice v Innsbrucku. „Bylo to jako sauna pro duši. Mobilní telefony byly povoleny pouze večer, aby se tělo a mysl detoxikovaly od všeho stresu, který se za rok nahromadil. Vřele doporučuji.“

Nyní už Marko opět úřaduje ze své kanceláře ve Štýrském Hradci. Budíček v šest, v sedm už sedí za stolem. A mimo klasické práce musel dementovat i některé spekulace – jednu pikantnější než druhou.

Objevily se spekulace, že Cyril Abiteboul, který před rokem náhle opustil Renault, zamíří do Red Bull, kde bude mít na starost vznikající motorové oddělení Red Bull Powertrains. 

Abiteboul měl k Red Bullu blízko. Renault roky dodával týmu z Milton Keynes své motory. Vztahy ale nebyly (eufemisticky řečeno) zrovna ideální.

„Opravdu nevím, kde se ten nesmysl vzal. Je to naprostý nesmysl. Vedoucím našeho projektu motoru je a zůstane Ben Hodgkinson. Doufáme, že bude moci začít pracovat co nejdříve,“ řekl Marko. 

Hodgkinson stejně jako mnoho dalších inženýrů přichází do Red Bull Powertrains z Mercedesu. A jak už je u podobných vysoce postavených inženýrů běžné, je na povinné dovolené, aby si s sebou neodnesl nejnovější tajemství bývalého zaměstnavatele. Pro Red Bull by měl začít pracovat nejpozději do konce roku.

Marko také popřel kontroverzní výroky Alexe Albona. Brit prohlásil, že Red Bull vložil veškerou energii do loňského vozu a zaostal tak s prací na letošním voze.

Změny technických pravidel pro sezónu 2022

Změny technických pravidel pro sezónu 2022

„Albonovy výroky byly špatně interpretovány. Mohu jen říci, že chceme obhájit titul Maxe Verstappena a máme k tomu velmi dobré předpoklady. V roce 2021 jsme měli dva různé vývojové programy. Oba fungovaly. Není důvod se domnívat, že Mercedes a my letos opět nebudeme favority. Ledaže by někdo v nových pravidlech našel kámen mudrců.“

Další článek: F1 zakáže přelety vojenských letadel před startem závodu. Civilní budou muset splnit podmínky

12:49 | Podle odkaz byla Leclercova včerejší nehoda v Monaku s vozem Laudy způsobena selháním levé přední brzdy. Mají to dokazovat i fotografie pořízené krátce před nehodou.
11:17 | Williams nasadí do prvního tréninku Nycka de Vriese. Každý tým musí dát letos ve dvou trénincích šanci mladému jezdci.
16. května | Podle zatím nepotvrzených spekulací dostane ve Španělsku vylepšení jen Stroll. Tým nestihl připravit díly pro oba vozy.
15. května | Pro Charlese Leclerca je jeho domácí Monako prostě prokleté. V závodech F1 se mu tam nedaří a právě v rámci prezentace Ferrari mezi závody historických vozů boural s vozem Laudy z roku 1974 v La Rascasse. odkaz

GP Španělska 2022

Pátek 20. května 2022
1. trénink 14.00–15.00
2. trénink 17.00–18.00
Sobota 21. května 2022
3. trénink 13.00–14.00
Kvalifikace 16.00–17.00
Neděle 22. května 2022
Závod 15.00