Abiteboul: Pravidla pro rok 2021 jsou hotové z 80 až 90%, červnový termín nestihneme

Cyril Abiteboul se domnívá, že se vedení formule 1 nepodaří dodržet červnový termín pro potvrzení pravidel pro sezónu 2021. Podle šéfa týmu Renault by však mělo být vše hotovo do konce tohoto roku.
Abiteboul: Pravidla pro rok 2021 jsou hotové z 80 až 90%, červnový termín nestihneme

Původní termín pro stanovení nových pravidel formule 1 pro rok 2021 týkajících se sportovní, technické a komerční stránky sportu, je do června letošního roku. Na tiskové konferenci během Velké ceny Monaka se však zástupci týmů shodli na tom, že tento termín nebude dodržen.

Podle Abiteboula zůstávají hlavní aspekty nových pravidel nedefinované a vyzval Mezinárodní automobilovou federaci (FIA) a vlastníka komerčních práv F1, společnost Liberty Media, ke krokům vpřed.

Podívejte se, jak by mohly za dva roky vypadat vozy F1

Podívejte se, jak by mohly za dva roky vypadat vozy F1

„Budeme mít podepsanou smlouvu mezi FIA, formulí 1 a všemi deseti týmy do konce června nebo do poloviny června na zasedání Světové rady motorsportu? Ne, určitě ne. Myslím ale, že už jsme udělali velké množství práce,“ řekl Abiteboul.

„Všechno je to o tom, abychom se pokusili shodnout na klíčových záležitostech pro rok 2021 z komerčního a finančního pohledu, ale také po technické a sportovní stránce. Osobně si myslím, že jsme tak na 80 nebo 90 procentech cesty k tomuto milníku.“

Základní koncept pravidel bude přitom podle Abiteboula možné prezentovat již na nejbližším zasedání Světové rady motorsportu, které se uskuteční na konci června. Díky tomu by mohly týmy začít s přípravami na sezónu 2021 a konečného znění pravidel se pak dočkají do konce letošního roku.

„Nevidím důvod, proč by na zasedání Světové rady motorsportu nemohlo být prezentováno něco, co bude už v dostatečně pokročilé fázi a určí směr pro zbytek roku, abychom na konci roku měli kompletní soubor pravidel,“ dodal Abiteboul. 

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (10) Další článek: Pérez volá po změnách šikany za tunelem na monacké trati
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00