Abiteboul: Pravidla pro rok 2021 jsou hotové z 80 až 90%, červnový termín nestihneme

Cyril Abiteboul se domnívá, že se vedení formule 1 nepodaří dodržet červnový termín pro potvrzení pravidel pro sezónu 2021. Podle šéfa týmu Renault by však mělo být vše hotovo do konce tohoto roku.
Abiteboul: Pravidla pro rok 2021 jsou hotové z 80 až 90%, červnový termín nestihneme

Původní termín pro stanovení nových pravidel formule 1 pro rok 2021 týkajících se sportovní, technické a komerční stránky sportu, je do června letošního roku. Na tiskové konferenci během Velké ceny Monaka se však zástupci týmů shodli na tom, že tento termín nebude dodržen.

Podle Abiteboula zůstávají hlavní aspekty nových pravidel nedefinované a vyzval Mezinárodní automobilovou federaci (FIA) a vlastníka komerčních práv F1, společnost Liberty Media, ke krokům vpřed.

„Budeme mít podepsanou smlouvu mezi FIA, formulí 1 a všemi deseti týmy do konce června nebo do poloviny června na zasedání Světové rady motorsportu? Ne, určitě ne. Myslím ale, že už jsme udělali velké množství práce,“ řekl Abiteboul.

„Všechno je to o tom, abychom se pokusili shodnout na klíčových záležitostech pro rok 2021 z komerčního a finančního pohledu, ale také po technické a sportovní stránce. Osobně si myslím, že jsme tak na 80 nebo 90 procentech cesty k tomuto milníku.“

Základní koncept pravidel bude přitom podle Abiteboula možné prezentovat již na nejbližším zasedání Světové rady motorsportu, které se uskuteční na konci června. Díky tomu by mohly týmy začít s přípravami na sezónu 2021 a konečného znění pravidel se pak dočkají do konce letošního roku.

„Nevidím důvod, proč by na zasedání Světové rady motorsportu nemohlo být prezentováno něco, co bude už v dostatečně pokročilé fázi a určí směr pro zbytek roku, abychom na konci roku měli kompletní soubor pravidel,“ dodal Abiteboul. 

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Pérez volá po změnách šikany za tunelem na monacké trati

Témata článku: , , , ,