Abiteboul končí u Renaultu

Cyril Abiteboul končí u Renaultu. V posledních dnech se spekulovalo o jeho přesunu v rámci struktury společnosti. Abiteboul se ale nakonec z francouzskou automobilkou rozloučí úplně.
Foto: Getty Images
Abiteboul končí u Renaultu | Foto: Getty Images

Davide Brivio končí i týmu Suzuki v MotoGP a má podle spekulací zamířit do Alpine. Předpokládalo se, že u týmu a společnosti dojde k určitým změnám a Cyril Abiteboul bude mít novou roli. Ve skutečnosti už ji dokonce měl – na konci loňského roku se stal šéfem značky Alpine.

Renault ale dnes potvrdil, že Abiteboul s okamžitou platností končí úplně. 

Generálním ředitelem společnosti Alpine byl jmenován Laurent Rossi, dosavadní ředitel pro strategii a rozvoj ve společnosti Renault. 

Rossi bude mít na starost vozy Alpine, tým a další aktivity v motorsportu. Ve své funkci bude podřízen generálnímu řediteli Renaultu, kterým je Luca de Meo.

Očekává se, že šéfem týmu formule 1 bude jmenován Marcin Budkowski.

„Rád bych poděkoval Skupině Renault za to, že mi mnoho let důvěřovala, zejména při opětovném návratu a rekonstrukci týmu od roku 2016,“ řekl Abiteboul.

„Chtěl bych vřele poděkovat Cyrilovi za jeho neúnavné zapojení, které dostalo Renault z předposledního místa v roce 2016 na pódia v minulé sezóně.“

„Jeho pozoruhodná práce ve F1 od roku 2007 nám umožňuje dívat se do budoucnosti se silným týmem a novou identitou Alpine F1 Team, abychom letos dobyli pódia.“

Další článek: McLaren si rezervoval možnost vstupu do formule E

10:02 | Ferrari pokračuje v testech s vozem SF71H ve Fioranu. Sainze dnes vystřídal Mick Schumacher.
21. dubna | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
21. dubna | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
21. dubna | V Barceloně začaly testy F3

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen