Abiteboul doufá, že budoucí jezdci Renaultu vzejdou z jeho jezdecké akademie

Šéf týmu Renault Cyril Abiteboul očekává, že budoucí jezdci francouzské automobilky do formuli 1 přijdou z jeho akademie pro mladé závodníky a jeden z nich se stane také mistrem světa.
Abiteboul doufá, že budoucí jezdci Renaultu vzejdou z jeho jezdecké akademie

Od návratu továrního týmu Renault do F1 v roce 2016 francouzská značka prostřednictvím Renault Sport Academy podporuje řadu pilotů. Třetí a rezervní jezdec týmu Jack Aitken letos závodil v šampionátu formule 2, Anthoine Hubert se pak stal šampionem seriálu GP3. Max Fewtrell získal titul v Eurocupu formule Renault před dalším juniorem Renaultu Christianem Lundgaardem.

A ačkoliv příští rok budou pro Renault závodit Nico Hülkenberg a Daniel Ricciardo, Abiteboul by rád v budoucnu do závodní sedačky F1 posadil mladého jezdce z akademie.

„Bylo potěšující vidět vynikající výsledky letošních jezdců Renault Sport Academy. Je to dobrá odměna za spoustu tvrdé práce a příprav,“ řekl Abiteboul.

„Vyvinout konkurenceschopný balíček formule 1 je jedna věc, ale zajistit, aby byli v kokpitu nejtalentovanější jezdci je také důležité a je to něco, na co Renault velmi sází. Mladí jezdci, kteří v současné době procházejí továrnou v Enstone, jsou ti, které v blízké budoucnosti očekáváme v závodní sedačce,“ dodává.

„Ještě chvíli potrvá, než uvidíme tým a mladé jezdce bojovat o mistrovské tituly, ale akademie vždy objevuje nové způsoby zlepšování a posilování. Celkově jsme byli spokojeni s tím, co jsme letos viděli.“

Renault podle Abiteboula ještě nemá jasno o budoucích členech jezdeckého programu. 23letý Aitken přitom letos ve formuli 2 obsadil v konečném hodnocení až jedenácté místo, když získal jedno vítězství ve sprintu ve Španělsku.

„V nadcházejících týdnech a měsících se budou formovat plány pro rok 2019 a dále. Rozhodne se o tom, kdo bude v příští sezóně jezdit v černých a žlutých juniorských barvách, v tuto chvíli však náš dlouhodobý cíl zůstává jasný: Renault chce udělat z pilota z akademie budoucího mistra světa formule 1,“ říká Abiteboul.

Foto: Getty Images / Dan Mullan

Další článek: Stroll přišel do F1 příliš brzy, myslí si Lowe

9:24 | V Barceloně začaly testy F3
17:09 | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.
11:15 | Dnes a zítra pokračují testy 18palcových pneumatik. V Imole jezdí Mercedes. Za volantem je dnes Hamilton.
18. dubna | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen