Abiteboul bere hrozbu konce Caterhamu vážně, ale vnímá ji jako motivaci

Šéf Caterhamu F1 Cyril Abiteboul souhlasí s majitelem Tonym Fernandesem, že tým potřebuje úspěchy, aby ospravedlnil svoji přítomnost ve formuli 1.
Abiteboul bere hrozbu konce Caterhamu vážně, ale vnímá ji jako motivaci

Když Fernandes představoval novou jezdeckou sestavu, ve svém proslovu řekl, že pokud se Caterham letos nezlepší, mohl by také ve formuli 1 definitivně skončit.

"Myslím, že má pravdu," reagoval Abiteboul. "Myslím, že má pravdu, neměli bychom zapomínat na to, že tohle je také marketingová aktivita. A abyste mohli propagovat produkt, musíte být relativně úspěšní."

"Musíte být vidět, musíte být viditelní. Abyste přitáhli sponzory, musíte být vidět, a to my v tuto chvíli nejsme."

Abiteboul se snaží Fernandesův vzkaz přetavit ve stimul pro celý tým. "Nemyslím, že bychom měli tento úhel moc rozvíjet. Myslím, že se na to musíme soustředit tak, že je tu určitá úroveň konkurenceschopnosti, na kterou se potřebujeme dostat, a proto by to mělo být vnímáno spíš jako motivace než jako hrozba."

"Pak je na mně, abych to rozvinul a zajistil, že zaměstnanci drží spolu. Proto chvíli trvalo, než jsme vyřešili jezdeckou sestavu, protože víme, že tohle je rovnice, kterou letos musíme vyřešit."

Pokud by přeci jen došlo na uzavření stáje, Caterham jako automobilka by pokračoval dál. "Jako společnost bychom neskončili, protože je tu spousta dalších aktivit v odvětví silničních automobilů a tak dále," připomněl šéf leafieldského týmu.

Další článek: Williams ukázal, jak vypadá FW36