Abiteboul a tatéři ve střehu. Získá Renault v Monze pódium?

Renault jede do Monzy s velkou sebedůvěrou. Může získat první pódium od návratu do formule 1?
Foto: Getty Images 
Abiteboul a tatéři ve střehu. Získá Renault v Monze pódium? | Foto: Getty Images

Renault se do formule 1 vrátil jako tovární tým v roce 2016. Od té doby nezískal pódium. Poslední stupně vítězů francouzské stáje získal v Malajsii 2011 Nick Heidfeld.

Ve Spa byl ale Daniel Ricciardo čtvrtý jen 3 sekundy za Verstappenem. Renaultu zkrátka sedí rychlé okruhy.

Daniel Ricciardo řekl šéfovi Renaultu Cyrilu Abiteboulovi, aby „zůstal ve střehu“. Oba se před létem vsadili, že pokud Ricciardo získá pódium, nechá si Abiteboul udělat tetování. Místo si vybere Abiteboul, Ricciardo ale vybere podobu tetování.

„Právě jsem ho viděl, řekl jsem mu, aby zůstal ve střehu během příštích sedmi dnů,“ řekl Ricciardo po závodě.

„Přinejmenším v loňském roce byla pro nás Monza ještě silnějším okruhem, a pokud budeme silnější, je před námi jen pódium.“

„Nepředbíhám, nebo tým nepředbíhá, ale myslím si, že můžeme jet do Monzy se sebedůvěrou a mířit vysoko.“

Ricciardo zatím neví, jaké tetování by vybral. „Možná podle místa, ve kterém pódium získáme. Takže něco s tím související, ať už je to ten okruh nebo to město v té zemi. Uvidíme. Nebo botu, možná Shoey. Až se to stane, tak uvidíme. Jsem si jistý, že budu mít spoustu nápadů.“

Další článek: Räikkönen opět nebodoval. Porážka Ferrari mu náladu nezvedla

20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.
15. září | Šéf Astonu Martin Otmar Szafnauer odmítl spekulace o neshodách a třenicích se Sebastianem Vettelem jako 100 % nesmysl. Vettel má být brzy potvrzen také pro příští rok.
15. září | Dokument o Schumacherovi je už na Netflixu. Celkem ve 190 zemích a 30 jazycích a to včetně češtiny.