Aabar jedná s Red Bullem, nikoliv však o koupi týmu Toro Rosso

Státní investiční společnost Aabar z Abú Zabí popřela, že by s Red Bullem jednala o vstupu do týmu formule 1. Možnosti spolupráce vidí jinde.
Aabar jedná s Red Bullem, nikoliv však o koupi týmu Toro Rosso

V posledních týdnech se objevily spekulace, podle kterých by měl Aabar vstoupit do týmu Toro Rosso. Takový záměr ale nemá. Přiznal však, že s Red Bullem jedná.

"Tyto předběžné rozhovory jsou v počáteční fázi a vedou se na úrovni představenstev obou společností," prohlásil Aabar. "Týkají se možných společných aktivit Red Bullu a Abú Zabí, a nezahrnují týmy formule 1 Red Bullu ani jeho aktivity v oblasti nápojů."

Pokud někdo v blízké budoucnosti vstoupí do stáje Toro Rosso, tak jen v roli podílníka. Red Bull si přeje zůstat většinovým vlastníkem, alespoň to tvrdí šéf stáje z Faenzy Franz Tost. Aabar ve formuli 1 už působí coby spoluvlastník týmu Mercedes GP.

Další článek: Virgin se rozešel s technickým ředitelem Nickem Wirthem

9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.