98 % práce v týmu bylo na mých zádech, říká Ocon o spolupráci s Alonsem

Esteban Ocon a Pierre Gasly se znají od dětství, ale jejich vztah se v minulosti vyostřil. Nyní se ale Ocon na Gaslyho těší. Věří, že to bude pro něj lepší než vedle Fernanda Alonsa.
Foto: Getty Images / Joe Portlock
98 % práce v týmu bylo na mých zádech, říká Ocon o spolupráci s Alonsem | Foto: Getty Images / Joe Portlock

„Vážím si všeho, co na trati dokázal, jeho titulů a především motivace, kterou má ve svém věku. Je dobře, že jde do Astonu Martin a že my jdeme vlastní cestou,“ řekl Esteban Ocon pro L'Équipe.

„Devadesát osm procent práce bylo na mých zádech a dvě procenta na jeho. Byl jsem přepracovaný. Na mně stál veškerý vývoj na simulátoru a téměř všechny marketingové cesty.“

Ocon je přesvědčen, že se situace zlepší, když bude jeho týmovým kolegou Pierre Gasly. Doufá také, že stoprocentní francouzská sestava pomůže Alpine bojovat se špičkovými týmy. 

„Myslím, že s Pierrem si můžeme tuto práci velmi dobře rozdělit. Pomůže mi to v tom, abych měl v sezóně více energie a jsem si jistý, že to bude mnohem lepší. Alpine doufá, že se dvěma Francouzi bude moci potrápit první tři týmy v Poháru konstruktérů.“

Další článek: V Džiddě provedou další změny, aby měli jezdci lepší výhled

Témata článku: , , ,

Aktuality

10:30 | Kubica po přechodu Orlenu k AlphaTauri nejspíše končí ve F1. Nekončí ale v motorsportu. Bude jezdit pro tým WRT v letošní sezóně WEC v kategorii LMP2. Tým potvrdil také Louise Delétraze. Třetím jezdcem ve voze 41 bude Rui Andrade. 
20:36 | Ve věku 80 let zemřel vítěz dvou grand prix Jean-Pierre Jabouille. Do historie se zapsal jako první vítěz s přeplňovaným motorem ve F1. 
19:33 | Red Bull má zítra v 15:00 prezentaci a očekává, že potvrdí spolupráci s Fordem... 
1. února | Jean Alesi se stal šéfem okruhu Paula Ricarda.. 

Začátek sezóny

Prezentace
Red Bull 3. února
Williams 6. února
Alfa Romeo 7. února
AlphaTauri 11. února
Aston Martin 13. února
McLaren 13. února
Ferrari 14. února
Mercedes 15. února
Alpine 16. února
Testy Bahrajn
1. den 23. února
2. den 24. února
3. den 25. února