3 důvody, proč byste měli navštívit závody F1 v Monze

Pojďte se s námi podívat na 3 důvody, proč byste se měli, jako fanoušci F1, zúčastnit nadcházejícího závodu v Monze.
3 důvody, proč byste měli navštívit závody F1 v Monze

Proč byste měli být 7. 9. 2014 v Monze?

Takže tady jsou – zajímavá fakta vážící se k okruhu v Monze, kvůli kterým podle nás stojí za to vypravit se za pár dnů na sever Itálie.

Rychlost…

To hlavní, proč závody F1 sledujeme. Je to pak právě trať v Monze, která se pyšní titulem „závodiště s nejvyšší průměrnou rychlostí“, to když se zde v roce 2003 proháněl Michael Schumacher průměrnou rychlostí 247,585 kilometrů v hodině, kdy překonal do té doby platný rekord Petera Gethina z roku 1971, jež byl rovněž dosažen na tomto závodišti.

Historie

Trať v italské Monze je 3. nejstarším závodištěm na světě a jedna ze sedmi tratí, na kterých se závody Grand Prix jezdily již v roce 1950. Ze sedmi původních závodišť se dnes jezdí už jen na čtyřech – v Silverstone, Monacu, Spa – Francorchamps a právě v Monze.

Vazba k Ferrari

Účast na závodu v Monze je projevem oddanosti pro všechny fanoušky stáje Ferrari, pro kterou je zdejší okruh „domácím hřištěm“. Jezdci „rudých šípů“ tak mají na tomto okruhu motivaci dostat ze sebe to nejlepší, což se jim při pohledu na statistiky také daří. Ferrari je stájí, která v Monze drží největší počet vítězství, nejúspěšnějším jezdcem na této trati je pak bývalá legenda této stáje – Michael Schumacher.

Jak se na závod dostat?

V první řadě je vhodné vyřešit vstupenky. Ty si můžete koupit buď přímo na stránkách tohoto okruhu či u některých cestovních kanceláří působících v České republice.

Pokud jde o dopravu, do cca 900 km vzdálené Monzy se vozem dostanete za zhruba 9 hodin. Nebo můžete využít leteckou přepravu a letět do Milána (standardní linky) či Bergama (nízkonákladové aerolinky) a následně se k okruhu, který se nachází pár kilometrů severně od Milána, dostat veřejnou dopravou.

Závod v Monze se jede 7. 9. 2014 a je tedy nejvyšší čas začít řešit přípravu. Pokud jde o finanční stránku této události, počítejte s cenou lístků od cca 7 000 Kč do cca 16 000 Kč. Cena zájezdu se pohybuje kolem 10 000 Kč, na zhruba 5 000 Kč Vás přijde doprava v případě, že se rozhodnete vyrazit do Itálie letadlem či autem.

Kde na to vzít?

Pokud řešíte přípravy na závod F1 v Monze na poslední chvíli, možná jste v situaci, kdy nemáte na financování tohoto zážitku dostatek peněz. Pro většinu z nás totiž platí, že se závod jeden 1 – 2 týdny před výplatou, navíc v době, kdy jsme na dovolených utratili poměrně dost peněz. Možností, jak si nenechat ujít tento sportovní zážitek je financovat jej pomocí krátkodobé půjčky před výplatou, kdy Vám například společnost Kouzelná půjčka půjčí až 10 000 Kč na dobu až 30 dnů. Pokud se chystáte do Itálie vyrazit s cestovní kanceláří, pokryjí Vám peníze z půjčky celou cenu zájezdu. Výhodou půjčky před výplatou od Kouzelné půjčky je, že půjčené peníze můžete nechat zaslat přímo na účet cestovní kanceláře, abyste tak stihli uhradit cenu zájezdu včas.

Peníze z půjčky před výplatou můžete mít na účtu Vy či cestovní kancelář již za 60 minut od schválení půjčky (žádost probíhá skrze online formulář), tento způsob financování zájezdu je tak vhodný i pro ty z Vás, kteří se rozhodnou doslova na poslední chvíli.

Takže, hurá do Itálie

V okamžiku, kdy můžete hodit za hlavu finanční stránku cesty do Itálie, nic nebrání tomu, abyste se mohli 7. 9. 2014 posadit na tribuny závodiště v Monze. Podmínky krátkodobé půjčky (úroková sazba a RPSN) za kterých získáte krátkodobou půjčku k dnešnímu dni najdete na internetových stránkách www.kouzelnapujcka.cz

Další článek: Rosberg ze Spa s úsměvem neodjížděl
22:01 | Sebastiana Vettela čeká nasazení nové pohonné jednotky a start z konce startovního pole.
21. října | F2 a F3 sníží extra body. Za pole position budou 2 body (místo 4) a za nejrychlejší kolo 1 (místo 2).
21. října | Podle Seven News zvažuje Sydney uspořádání závodu F1. Chce nahradit Melbourne.
21. října | Dnes před 14 lety získalo Ferrari poslední titul mezi jezdci. Kimi Räikkönen porazil o 1 bod Lewise Hamiltona a Fernanda Alonsa.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00