1982: Anatomie dramatické sezóny příběhů a tragédií

Jen málokterá sezóna v historii formule 1 nabídla takový počet velkých příběhů a tak strhující podívanou jako ročník 1982 před čtyřiceti lety. O titul se utkalo hned pět konstruktérů, na poli 16 grand prix triumfovalo celkem 11 unikátních vítězů a šampionem se nakonec stal Fin Keke Rosberg, který vyhrál pouze jedinou velkou cenu. To vše se odehrávalo na pozadí kontroverzních politických her, diskvalifikací, bojkotu, fatálních nehod a nervy drásajících dramat v posledních kolech závodu.
1982: Anatomie dramatické sezóny příběhů a tragédií | Foto: Getty Images / Adrian Murrell

Promarněná příležitost (Renault)

Sezóna 1982 odstartovala již 23. ledna na jihoafrickém okruhu Kyalami, kde se naplnily předpoklady o očekávané dominanci vozů poháněných turbomotory v čele s oběma auty francouzského Renaultu pilotovanými Alainem Prostem a Reném Arnouxem. Žluté vozy ovládly kvalifikaci a i v závodě se jim nadmíru dařilo. Prost sice v průběhu velké ceny utrpěl defekt levé zadní pneumatiky, ale i po své vynucené zastávce v boxech se z osmé pozice dokázal na čerstvých pneumatikách za pouhých 29 kol brilantním způsobem prodrat pořadím zpět na čelní pozice a grand prix vyhrál před Carlosem Reutemannem, vicemistrem světa předchozího ročníku. Po závodě Prost vůbec poprvé v kariéře vedl průběžné pořadí šampionátu.

Francouzův týmový kolega Arnoux skončil až na třetím místě po chybné signalizaci ze strany týmu, který svého pilota pět kol před koncem grand prix instruoval, že se za ním jedoucí Reutemann nachází v pořadí závodu o kolo zpátky, a Arnoux se tak Argentinci příliš nebránil. Tato chyba stála Francouze dva mistrovské body, Arnoux však po závodě nedával nijak najevo případné zklamání, neboť forma renaultů působila úchvatně. Tým vedený Gérardem Larroussem měl od ročníku vysoká očekávání, zvláště poté, co již v předchozím roce vyrostl v jeho barvách Prost ve skvělého pilota, který v závěru sezóny vyhrál celkem tři grand prix a v konečném účtování obsadil páté místo v jezdeckém pořadí mistrovství světa se ztrátou pouhých sedmi bodů na mistra světa Nelsona Piqueta. Před začátkem roku 1982 byl Prost mnoha odborníky pasován na vůbec největšího favorita nadcházejícího ročníku.

Renault však v následujícím průběhu sezóny začal velmi brzy vážně doplácet na svůj největší hendikep – spolehlivost vozů. V dalších 15 grand prix odstoupil nejméně jeden z jeho vozů celkem 18krát. Prost se sice po svém vítězství v Kyalami mohl ještě radovat z triumfu po diskvalifikaci Piqueta z následné Velké ceny Brazílie, i tak ale poté Francouz smolně doplácel na řadu odstoupení a nepovedených výsledků a po sedmé grand prix v ulicích Detroitu jej z čela pořadí sesadil John Watson. Na další bodované pozici Prost dojel až v desátém závodě ve Velké Británii, kde skončil šestý. Arnoux po dojezdu na stupních vítězů v první velké ceně nebodoval v dalších devíti grand prix.

Klepněte pro větší obrázek
Foto: Getty Images / Mike Powell 

Onu dominantní sílu z úvodu ročníku evokovaly vozy Renaultu opět až v 11. závodě na domácím okruhu Paul Ricard, kde velkou cenu proměnily v oslavu Francie a její jezdecké akademie. Arnoux zvítězil před Prostem ve formaci 1-2-3-4 pro domácí závodníky, za oběma renaulty grand prix dokončili se svými ferrari francouzští piloti Didier Pironi a Patrick Tambay, a to ve stejný den, kdy vyhrál počtvrté Tour de France legendární Bernard Hinault.

Prost původně předpokládal, že jej vzhledem k vývoji šampionátu přepustí Arnoux před sebe a Renault skutečně oba své jezdce o prohození pozic na čele instruoval. Arnoux toho ovšem nedbal, jelikož byl podle svých slov v závodě jednoduše mnohem rychlejší než Prost a do konce sezóny ještě zbývala řada velkých cen. Zisku oslnivého jubilejního 10. vítězství pro Renault na domácí půdě se nehodlal vzdát dobrovolně.

Arnoux se na Paul Ricard odrazil k sérii lepších výsledků zahrnujících druhé místo v následné Velké ceně Německa a vítězství v předposlední grand prix ročníku na Monze, které jej nakonec vynesly na výsledné šesté místo jezdeckého pořadí. Od dalšího roku Francouz přestoupil k Ferrari, které mu bylo schopno nabídnout spolehlivější vůz, s nímž Arnoux v roce 1983 bojoval až do posledního závodu sezóny o mistrovský titul.

Renaulty naprosto dominovaly kvalifikacím, získaly celkem deset pole position, o které se oba jeho piloti shodně podělili. Favorizované žluté vozy vedly závod ve 14 ze 16 grand prix ročníku, zvítězily však pouze čtyřikrát. Přestože Prost vyhrál dva závody a v sezóně vedl po více než třikrát vyšší počet kol než konečný šampion ročníku Keke Rosberg, obsadil nakonec Francouz až čtvrté místo celkového pořadí o deset bodů za mistrovským Finem, jehož motor Cosworth se jinak nebyl schopen s turbomotory co do čisté výkonnosti rovnat. Po úvodních velkých cenách se mohlo zdát, že ročník 1982 bude „rokem Renaultu“, ale výsledný efekt byl z pohledu ambiciózních Francouzů spíše hořkosladký.

Další článek: Cunoda je připraven se stát lídrem týmu

Témata článku: ,

Aktuality

19:28 | Ve F1 se McLarenu nedaří, v IndyCar právě Felix Rosenqvist získal pro tým pole position. 
9:38 | Franco Colapinto vyhrál sprint F3, ale byl diskvalifikován kvůli porušení technických pravidel (u všech tří vozů MP Motorsport). Z vítězství se tak dodatečně raduje O'Sullivan. 
9:09 | Alonso, Russell, Hülkenberg, Albon a Cunoda porazili své týmové kolegy ve všech letošních kvalifikacích. 

GP Austrálie 2023

Pátek 31. března 2023
1. trénink Verstappen
2. trénink Alonso
Sobota 1. dubna 2023
3. trénink Verstappen
Kvalifikace Verstappen
Neděle 2. dubna 2023
Závod 07.00