19 bodů je hodně, říká Hamilton a diví se startu Bottase

Hele realita je taková, že Lewise se může zlobit pouze sám na sebe. V kvalifikaci skončil až za Bottasem. A spoléhat se na to, že mu Bottas na trati zablokuje Maxe a zajistí mu čistou cestu za prvním místem ... po pravdě, proč by to Bottas dělal? V Mercedesu končí, sedačku do budoucna jistou má, navíc bez napojení na Mercedes. Celou dobu tam dělal oddaného nosiče vody. Pokud Lewis ten osmý titul chce, tak ať si ho taky vybojuje a odmaká sám. Ostatně říkal snad Max něco na téma, proč sakra Perez nedokázal Lewise před sebou předjet, když byl rychlejší? Ne. Prostě Max v prvé řadě maká sám za sebe a sám si ten titul odpracuje. Lewis má letos šanci si skutečně ten titul odpracovat. Protože ty předchozí v Mercedesu by si dokázal vyjet snad i ten Mazepin. Náskok ve výkonu měli obrovský. Letos je to vyrovnané a najednou Lewis tápe a Max má 9 vyhraných závodů a 19 bodů náskok, i když ho 2x sestřelili. Lewis by měl začít u sebe. Bottas mu ten titul nezařídí.

Nevím jakou domluvenou strategii měli Hamilton s Bottasem pro start, ale jistě nějakou měli. To co Bottas udělal asi domluvené neměli. Podle mého Bottas to pojal po svém, nebudu jim překážet. To asi Hamilton tak úplně nepochopil a měl obavu z kontaktu s ním při průjezdu první zatáčkou. Proto se Bottas držel ve středu trati a brzdil i podstatně dříve, ale tak aby jej někdo zezadu nemoh sestřelit jak se pak sice stalo. Pokud se podíváte pozorně tak po startu jde Bottas na střed trati, možná více napravo, to je pravda, ale Hamilton se také tlačí vlevo na Bottase. To je logické, protože startoval na nevýhodné vnitřní straně a ještě na nečisté části trati na rozdíl od Verstapena, který jel v ideální stopě na rychlý průjezd zatáčkou. Já se Bottasovi moc nedivím, taky je to jen člověk a hlupáka dělal v Mercedesu dost dlouho. Zřejmě si při příchodu do Mercedesu i když jako jasná dvojka myslel, že v době výkonnostní nadvlády Mercedesů dostane šanci získat titul jako Rosberg. Ony ty vztahy mezi Hamiltonem s Mercedesem a Bottasem už po té co mu oznámili, že letos u nich končí moc přátelské nebudou.

Příspěvek byl 1× upraven, naposled 09. 11. 2021 11:09

Tak oba monoposty Mercedes musely brzdit dřív, protože jely ve špinavé části trati. Max jel v tu chvíli čistou ideální stopu, proto mohl brzdit později a to ještě nedobrzdil. Logika by Bottasovi říkala, ať jede po startu doleva a obsadí právě tu čistou stopu pro sebe. On ale očividně nesměl s Lewisem závodit a tak se prostě uklidil doprostřed. A doplatil pouze na to, že ho Rici sestřelil. Jinak by to třetí místo měl a kryl by Lewisovi záda. Pokud chtěl Lewis vyhrát, měl vyhrát kvalifikaci. Druhé místo vpravo na trati bylo asi to nejhorší možné, kde mohl startovat. Potřeboval doleva, ale tam měl Bottase. A za tím se naopak vyvezl Max a obsadil čistou stopu. Pak už byly Mercedesy bez šance. Neměly v závodě rychlost. Jelo jim to jenom na rovince, což fungovalo jako dobrá obrana před Red Bully, ale technické pasáže byly pro ně utrpení.

F1-1950-  |  09. 11. 2021 09:19

Bottase by měli na poslední 4 závody vyměnit a zkusit George

No jo ... ale kdo zaručí, že George bude poslušně jezdit za Lewisem s vodou a nepůjde sám po vítězství? Sedačku jasnou má, smlouva je podepsaná. Lewis je prostě už minulost a George je budoucnost. Posaďte dnes George do Mercedesu a ze 4 posledních závodů dva vyhraje. A to je přesně něco, co Lewis nepotřebuje. Lewis si to prostě jednou bude muset odmakat taky sám. Max taky většinu sezony neměl použitelnou dvojku, co by mu kryla záda a dneska má 19 bodů náskok.

Tenhle sport je nespravedlivej.
V dominantním autě a ještě ta ubrečená holka nevede.
A podržtaška mu ještě nepomáhá, to je konec.

prof. PhDr. Tomáš Moudrý DrSc.

tancos  |  09. 11. 2021 09:25

V Maďarsku mu pomohl víc něz dost…

TomJP  |  09. 11. 2021 08:34

Bottas je pro mě fakt záhada. Na jedno kolo v kvaldě dokáže překvapit. V závodě pak ale většinou bývá marný. A čas od času nepochopitelné činy, jako teď.

tancos  |  09. 11. 2021 08:07

Lewis pokrytec největší, místo aby přiznal , že to projel na dráze, svede vinu na Bottase, kterej mu tam nosí 5let vodu.
Co čekaj v Merglu, že se Valteri po těch letech bude rvát srdnatě za tým, kterej z něj udělal co je?!

To, že Bottas raději bojoval s Hamem a Maxe nechal projet, to jsme snad viděli všichni, ne? A poukázal na to i Horner, Wolf, komentátoři... Ale Ham je pokrytec

tancos  |  09. 11. 2021 09:39

ale Botas jaksi nebojoval s nikým ,ani s Hamem ani s Verstapenem, nechal se objet, když nebojuje o titul. To vážně počítáš, že Botas po těch letech bude ještě Hamovi pomáhat, pomohl už mu dost v Maďarsku😁

louis65  |  09. 11. 2021 10:56

HAM startoval o pozici pred VER, tak mel byt take o tu pozici drive v zatacce (kdyz uz BOT start pokazil), ale nebyl, takze jeho minus.

Bottas ma takove vykyvy z,e to je az nepochopitelne.Podle me je to skvely jezdec,jen nechapu jaky algoritmus ma nastaveny v hlave,Kdyz ma svuj den dokaze si pohrat s Maxem i Lewisem,Kdyz ne ma problem predjet i Mazepina.Na Fina hodne labilni,kdyz vemu Kimiho nebo treba Ahonena ,skoky na lyzich .Musi se rozhodnout jesli je dobrak nebo zly muz,ale evidentne to nedokaze.btw. po dlouhe dobe dobre radi od Pereze.Reknete Maxovi at zpomali Lewise

udo144 F1  |  08. 11. 2021 22:26

Bottas může být na Merc naštvaný, může se chtít možná i mstít ...chápu, ale pořád je také velmi dobře placeným zaměstnancem a neměl by si tam jezdit za cizí prachy nějaké "své" závody a dělat si co chce a co on sám považuje (pro sebe) za vhodné. Osobně bych s takovým a takto placeným zaměstnancem vyrazil dveře ihned a ne až po sezoně! Letos Mercedes zřejmě prohraje oba tituly a v takovém případě to bude i hodně díky jemu. Pokaždé když měl pomáhat tzn. bránit Emilovi vypadalo to jako by ho Emil předjížděl o kolo za modrých vlajek, ztratil mnoho bodů a občas naprosto zbytečně jako v posledním závodě apod...


1 2 3

8:49 | Podle Pirelli je střední směs jen o 0,3 s pomalejší než měkká. Tvrdá pak o dalších 0,6 s.
20:52 | Podle Ferrari nehodu Leclerca přežilo šasi i pohonná jednotka.
17:51 | Nejen týmy a jezdci. Na Franka Williamse bude vzpomínat i F1. V neděli v 17:20 minutou ticha, v 18:00 se pak po okruhu projede vůz FW07. Start závodu je v 18:30.
12:59 | Logan Sargean v tréninku F2 jako první pokřtil zdi v Džiddě. Jezdec ok, červené vlajky.

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink Hamilton
2. trénink Hamilton
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 5. prosince 2021
Závod 18.30