18palcové pneumatiky v F1 nebudou

Už nějakou dobu se diskutuje o zavedení 18palcových pneumatik. Vyzkoušeli jsme si je čistě z hlediska designu vloni na voze Lotusu a v Monaku na voze GP2, v němž jezdil Martin Brundle.
18palcové pneumatiky v F1 nebudou

Týmy se ale v Kanadě shodly, že F1 zůstane i nadále u 13palcových pneumatik. „Otázka větších kol byla vznesena mnohokrát za posledních pět nebo osm let,“ řekl Paddy Lowe pro Autosport. „Široká shoda je, že přejít na větší kola není správný směr. Není to dobré z hlediska přilnavosti.“ Kromě nižší přilnavosti by prý také narostla hmotnost.

Ke změně tak dojde (možná) u šířky zadních kol. Od roku 2017 bychom měli přejít z 37,5 na 42 cm. Ve hře je také volný výběr pneumatik od příštího roku.

„Vždy jsme říkali, že jsme ochotní dělat to, co je požadavkem sportu,“ reagoval Hembery, který dodal, že z toho, co pochopil, tak Strategická skupina chce zůstat u 13palcových pneumatik. Pro Pirelli to není problém. 

Foto: Pirelli

Další článek: Prohlášení týmů po pátku v Kanadě

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.