Foto: Ferrari

Foto: Ferrari

 Foto: Ferrari

Foto: Ferrari

 Foto: Ferrari

Foto: Ferrari

 Foto: Ferrari

Foto: Ferrari

 Foto: Ferrari

Foto: Ferrari

 Foto: Ferrari

Foto: Ferrari

 Foto: Ferrari

Foto: Ferrari

 Foto: Ferrari
 Foto: Ferrari
 Foto: Ferrari
 Foto: Ferrari
7
Fotogalerie

16letá Maya Weugová se stala první ženou v Jezdecké akademii Ferrari

Maya Weugová se stala vítězkou soutěže Mezinárodní automobilové federace (FIA) Girls On Track - Rising Stars (Holky na trati - vycházející hvězdy) a stala se členkou Jezdecké akademie Ferrari.

Program Girls on Track Rising Stars je výsledkem spolupráce FIA a Jezdecké akademie Ferrari, která si dala za cíl najít mladé talentované závodnice ve věku 12 až 16 let.

Ze čtyřiceti dívek vzešly čtyři finalistky. Čtrnáctiletá Antonella Bassaniová, 15letá Julia Ayoubová, o rok starší Weugová a 17letá Doriane Pinová.

Do finále postoupily čtyři nejrychlejší závodnice z třídenního tréninkového kempu na okruhu Paula Ricarda. Osm semifinalistek se představilo na trati, která hostí Velkou cenu Francie formule 1, a porovnávaly se za volantem formule 4 s časem zajetým Arthurem Leclercem, bratrem pilota Ferrari Charlese Leclerca.

Z kempu byly vybrány čtyři nejlepší závodnice, které se zúčastnily závěrečného tréninkového programu v sídle Ferrari v Maranellu a na testovací trati ve Fioranu.

Weugová, která se narodila ve Španělsku, ale její rodiče pochází z Nizozemska a Belgie, se stala první ženou v Jezdecké akademii Ferrari. Další odměnou je kompletní sezóna v šampionátu FIA formule 4 s plnou podporou italské automobilky.

„Nikdy nezapomenu na tento den! Jsem velmi šťastná, že jsem první závodníci, která se připojí k Jezdecké akademii Ferrari. Vítězstvím v poslední části programu FIA Girls on Track - Rising Stars jsem si uvědomila, že bylo správné jít si za svým snem stát se závodnicí,“ řekla Weugová.

„Udělám vše, abych ukázala lidem, kteří ve mně věřili, že si zasloužím nosit kombinézu Jezdecké akademie Ferrari a nemohu se dočkat, až pojedu do Maranella a začnu se připravovat na svou první sezónu v závodech monopostů,“ dodala Weugová, která poprvé usedla do motokáry v sedmi letech.

Šéf Jezdecké akademie Ferrari Marco Matassa vyzdvihl výkon Weugové a také způsob, jakým se s výzvou vypořádala.

„Byli jsme ohromení její obětavostí a přípravou po fyzické stránce a také přístupem k soutěži. I přes velmi málo zkušeností s monoposty měla velmi dobrou rychlost a předvedla, že vůz dokáže ovládat, díky čemuž mohla okamžitě splnit pokyny, které dostala,“ řekl Matassa.

„Tento přístup spolu s výsledky, kterých dosáhla na trati i mimo ni, stejně jako její otevřená a odhodlaná osobnost, nás vedly k závěru, že je Maya připravena zahájit s námi v Jezdecké akademii Ferrari svou výzvu.“

FIA spolu s Ferrari již připravuje druhý ročník soutěže, na jehož konci bude další pilotka v Jezdecké akademii Ferrari.

Doporučujeme

Články odjinud