16letá Maya Weugová se stala první ženou v Jezdecké akademii Ferrari

Maya Weugová se stala vítězkou soutěže Mezinárodní automobilové federace (FIA) Girls On Track - Rising Stars (Holky na trati - vycházející hvězdy) a stala se členkou Jezdecké akademie Ferrari.

Program Girls on Track Rising Stars je výsledkem spolupráce FIA a Jezdecké akademie Ferrari, která si dala za cíl najít mladé talentované závodnice ve věku 12 až 16 let.

Ze čtyřiceti dívek vzešly čtyři finalistky. Čtrnáctiletá Antonella Bassaniová, 15letá Julia Ayoubová, o rok starší Weugová a 17letá Doriane Pinová.

Do finále postoupily čtyři nejrychlejší závodnice z třídenního tréninkového kempu na okruhu Paula Ricarda. Osm semifinalistek se představilo na trati, která hostí Velkou cenu Francie formule 1, a porovnávaly se za volantem formule 4 s časem zajetým Arthurem Leclercem, bratrem pilota Ferrari Charlese Leclerca.

Visserová: Program FIA a Ferrari je dobrým krokem pro ženy v motorsportu

Visserová: Program FIA a Ferrari je dobrým krokem pro ženy v motorsportu

Z kempu byly vybrány čtyři nejlepší závodnice, které se zúčastnily závěrečného tréninkového programu v sídle Ferrari v Maranellu a na testovací trati ve Fioranu.

Weugová, která se narodila ve Španělsku, ale její rodiče pochází z Nizozemska a Belgie, se stala první ženou v Jezdecké akademii Ferrari. Další odměnou je kompletní sezóna v šampionátu FIA formule 4 s plnou podporou italské automobilky.

„Nikdy nezapomenu na tento den! Jsem velmi šťastná, že jsem první závodníci, která se připojí k Jezdecké akademii Ferrari. Vítězstvím v poslední části programu FIA Girls on Track - Rising Stars jsem si uvědomila, že bylo správné jít si za svým snem stát se závodnicí,“ řekla Weugová.

Jezdecká akademie Ferrari je k ničemu, myslí si Villeneuve

Jezdecká akademie Ferrari je k ničemu, myslí si Villeneuve

„Udělám vše, abych ukázala lidem, kteří ve mně věřili, že si zasloužím nosit kombinézu Jezdecké akademie Ferrari a nemohu se dočkat, až pojedu do Maranella a začnu se připravovat na svou první sezónu v závodech monopostů,“ dodala Weugová, která poprvé usedla do motokáry v sedmi letech.

Šéf Jezdecké akademie Ferrari Marco Matassa vyzdvihl výkon Weugové a také způsob, jakým se s výzvou vypořádala.

„Byli jsme ohromení její obětavostí a přípravou po fyzické stránce a také přístupem k soutěži. I přes velmi málo zkušeností s monoposty měla velmi dobrou rychlost a předvedla, že vůz dokáže ovládat, díky čemuž mohla okamžitě splnit pokyny, které dostala,“ řekl Matassa.

Ferrari chce hledat talenty v Asii a Pacifiku

Ferrari chce hledat talenty v Asii a Pacifiku

„Tento přístup spolu s výsledky, kterých dosáhla na trati i mimo ni, stejně jako její otevřená a odhodlaná osobnost, nás vedly k závěru, že je Maya připravena zahájit s námi v Jezdecké akademii Ferrari svou výzvu.“

FIA spolu s Ferrari již připravuje druhý ročník soutěže, na jehož konci bude další pilotka v Jezdecké akademii Ferrari.

Další článek: Že jsme nezískali Hamiltona? Nelitujeme toho, zní z Ferrari

15:34 | Alfa Romeo alias Sauber upravuje název týmu z Alfa Romeo Racing ORLEN na Alfa Romeo F1 Team ORLEN.
14:06 | Po socnetech koluje údajná fotografie nového ferrari s trikolorou a logem k 75. výročí. Jde ale jen o fanouškovský model. Více zde: odkaz (ale vypadá pěkně, to zase jo).
18. ledna | Mercedes představí svůj vůz 18. února.
17. ledna | Objevila se spekulace, že by Cyril Abiteboul mohl pracovat pro Red Bull. Měl by na starost motorové oddělení. Pikantní to možnost..