10 velkých cen F1, ve kterých přišli jezdci o své první vítězství

Lando Norris ve Velké ceně Ruska, která se jela minulý víkend, přišel v samotném závěru o své první vítězství ve formuli 1, ke kterému směřoval. Nebyl ale prvním.

Po startu z pole position pilot McLarenu přišel o vedení, když se před něj dostal Carlos Sainz. Norris se ale vrátil do čela a jel si za svým prvním vítězstvím v kariéře.

V samotném závěru závodu ale v Soči začalo pršet, řada jezdců neváhala s přezutím na pneumatiky do přechodných podmínek, Norris se ale snažil na stále více mokré trati dojet do cíle na pneumatikách do sucha.

Nakonec v porovnání s jezdci na přechodných pneumatikách výrazně ztrácel a na kluzké trati udělal i hodiny. Tři kola před cílem proto zamířil k mechanikům do boxů, v tu chvíli už ale byl jeho závod ztracen a Norris byl v cíli klasifikován až na sedmém místě. Vyhrál Lewis Hamilton.

Norris ale není první, a rozhodně ani poslední, pilot, který s přehledem mířil za svým prvním vítězstvím, ale nakonec si na první takový úspěch musel ještě počkat.

Server Motorsport se podíval na dalších 10 závodů, ve kterých mohli vybraní jezdci dosáhnout na své první vítězství, ale nebylo jim v tu chvíli přáno.

Další článek: Ricciardo chce dořešit Abiteboulovo tetování

Témata článku: , , ,

Aktuality

4. února | EisKing přinesl rozhovor s Romanem Staňkem... 
3. února | Ve třech amerických závodech pojede Red Bull se zbarveními, které navrhnou fanoušci.... to je asi jediná důležitá informace, která za 30 minut prezentace Red Bullu zazněla. 
3. února | Ferrari dnes poprvé nastartovalo motor v letošním voze. 

Začátek sezóny

Prezentace
Red Bull 3. února
Williams 6. února
Alfa Romeo 7. února
AlphaTauri 11. února
Aston Martin 13. února
McLaren 13. února
Ferrari 14. února
Mercedes 15. února
Alpine 16. února
Testy Bahrajn
1. den 23. února
2. den 24. února
3. den 25. února