10 klíčových otázek před startem sezóny 2020

V sobotu nad ránem nás čeká první letošní kvalifikace. Týmy poprvé musí vyložit karty na stůl. Přesnější rozložení sil se ale dozvíme až později. Melbourne je přece jen specifickým okruhem. Na které věci ale budeme letos zvědaví z dlouhodobého hlediska?
10 klíčových otázek před startem sezóny 2020 | Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli

Kolik závodů vlastně uvidíme?

Všechny klíčové otázky sezóny bychom klidně mohli škrtnout, protože nakonec je nahradila do jisté míry jedna jediná. Kolik závodů vlastně letos uvidíme?

Původně jich mělo být rekordních 22, ale Čína už byla odložena. V Austrálii se pojede beze změn, v Bahrajnu bez diváků. Nad Vietnamem zůstávají otazníky. Pak ale přijdou Nizozemsko a Španělsko. Do jejich konání zbývají dva měsíce, což je poměrně dlouho, ale pokud se situace okolo koronaviru nezlepší, byl by ve hře minimálně závod bez diváků. V Nizozemsku se přitom vstupenky díky Verstappenovi prodaly neuvěřitelně rychle. 

Klepněte pro větší obrázek
Foto: Getty Images /  Charles Coates
Další článek: Glock překvapil. Vettel by podle něj mohl zamířit k McLarenu

17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna
25. února | Vůz Astonu Martin ponese označení AMR21.
25. února | Haas bude mít prezentaci 4. března v 9:00. Není jasné, zda uvidíme nové auto, tým píše o novém zbarvení.