Wolff: Asi jsme vyměnili současnost za budoucnost

Mercedes v Maďarsku prožil velmi pestrý závod. V konečném zúčtování z toho ale dobře nevyšel. Poprvé v letošním roce nebyl ani jeden z jeho jezdců na stupních vítězů.
 Wolff: Asi jsme vyměnili současnost za budoucnost

Toto Wolff připustil, že to byl šílený závod. „Měli jsme více incidentů, než ve všech závodech dohromady,“ řekl pro F1.com. Vše se přitom pokazilo už na startu. „A pak ta nešťastná situace mezi Nicem a Lewisem a já bych to opravdu nazval nešťastnou situací. Pak to šlo od desíti k pěti.“

Mercedes už podruhé pokazil start. Zatímco v Silverstonu dokázal škody napravit, v Maďarsku to vinou dalších incidentů nevyšlo. „Ano, byl to zpackaný start a to podruhé v řadě. Měli jsme prokluz kol,“ vysvětluje Wolff. Mercedes se na to prý musí podívat.

Ve Spa bude přitom start více v rukou jezdce a ne automatiky, která najde bod záběru spojky. Mercedes se na to na Hungaroringu připracoval. „Ano, zkoušeli jsme starty pro Spa v trénincích. Asi jsme vyměnili přítomnost za budoucnost.“

Podle Wolffa to pro Mercedes nebyl dobrý závod, ale pro fanoušky ano. Wolff také prozradil, proč Rosberg nasadil do posledního stintu střední směs. Tým prý měl připravenou tuto směs pro případ nehody, neboť na měkké sadě by do cíle nemusel jezdec dojet. Pak byl vyhlášen virtuální safety car a Rosberg byl v tu dobu jen tři zatáčky před vjezdem do boxů. Mercedes tak nestačil připravit měkkou sadu.

Foto: Pirelli

Další článek: Fotogalerie: Vítězství Vettela, oslavy Red Bullu a vzpomínka na Bianchiho

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.