U Ferrari vládne dobrá nálada, usmívá se i Räikkönen

Maurizio Arrivabene dnes poskytl v Barceloně rozhovor novinářům. V týmu prý vládne dobrá atmosféra, ale cíle šéf Scuderie přehodnocovat nechce.
 U Ferrari vládne dobrá nálada, usmívá se i Räikkönen

„Auto je krokem vpřed ve srovnání s loňským rokem, přesto zůstáváme nohama na zemi. Nebudeme teď říkat, že máme na Mercedes nebo na titul,“ řekl Arrivabane.

„Dvě výhry by byly dobré, tři dokonalé a čtyři, to bych šel pěšky do Sestoly (město několik desítek km od Maranella).“

„Jsme opět tým. Bez politiky, jdeme všichni stejným směrem.“ Šéf Scuderie popsal náladu v týmu na  Räikkönenovi. „Viděl jsem ho smát se a mluvit. Zeptal jsem se ho, ‘jsi ok?’“

Arrivabene ale popírá, že by poznámky o politikaření směřovaly na adresu Alonsa.

Kromě toho šéf Scuderie odhalil i zákulisí příchodu Vettela. Toho prý chtěl Philip Morris, Vettela měl nakonec přesvědčit i rozhovor s manažerkou Schumachera, která mu popsala atmosféru v Maranellu.

Arrivabene také potvrdil, že se předběžně dohodl s Manorem na dodávkách motorů. Tým připravuje dočasný loňský vůz, který bude upraven v souladu s letošními pravidly. Pod kapotou by měl mít loňský motor Ferrari.

Foto: Pirelli

Další článek: Pátek byl v Barceloně produktivní, nejrychlejší byl Ricciardo

10:57 | První řadu pro druhý závod formule E v Římě obsadili nováčci Nick Cassidy a Norman Nato. Závod dnes začíná už ve 13:00.
10. dubna | Stoffel Vandoorne získal pole position pro závod formule E v Římě. Závod začíná v 16:00, vysílá Eurosport.
9. dubna | Těšíte se sprintové závody? #f1
9. dubna | Včera usedli za volant SF71 junioři Ferrari (Armstrong, Švarcman), dnes jezdí ve Fioranu Charles Leclerc. Důvod tohoto testu není úplně jasný. Ferrari ale teď dokončuje nový simulátor, takže možná sbírá data pro jeho nastavení...

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00