Symonds: Raději nižší spotřeba než vyšší výkon

F1 stále řeší změnu pravidel pro rok 2017. Z velkých plánů zbyla jen proklamace, že bychom se měli dočkat rychlejších vozů. Na pohonné jednotky by se sahat nemělo, i když stále trochu visí ve vzduchu snaha mít jednotky s výkonem 1000 koní.
 Symonds: Raději nižší spotřeba než vyšší výkon

Magickou tisícovku pod kapotou prosazuje například Bernie Ecclestone. Pokud už by došlo ke zvýšení výkonu, bylo by to zřejmě v oblasti průtoku paliva, i když nyní zřejmě není na stole ani tato varianta. Navíc výrobci argumentují, že k vyššímu výkonu se dostaneme přirozeným vývojem.

Pat Symonds ale podobné úvahy moc nechápe. „Pochopitelně, že můžeme výkon elektromotorů zvýšit,“ řekl pro Motorsport Total. Symonds k tomu ale nevidí důvod.

„Proč chceme 1 000 koní? Není to nic než nějaké pocitové číslo. Vozy WEC (vytrvalostní závody) mají dnes více než 1000 koní a to je důvod, proč jsou tak spektakulární? Osobně bych raději viděl snižování limitu 100 kg (na závod), což by nás nutilo nacházet efektivnější řešení.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Williams vysvětlil smysl zajímavé součástky, kterou v Rakousku testuje

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.