Renault zvažuje, jak použít žetony. Možná na to půjde jinak

Týmy mohou do letošního vývoje investovat 32 žetonů. Už brzy se dozvíme, kolik si jich nechaly na vývoj v průběhu sezóny. Renault ale možná půjde trochu netradiční cestou.
 Renault zvažuje, jak použít žetony. Možná na to půjde jinak

Cyril Abiteboul říká pro Autosport, že Renault přemýšlí nejen o následujících závodech ale také o dalších sezónách a podle toho bude nakládat s žetony.

„Myslím, že musíme zůstat v klidu. Věřím, a snad se nepletu, že výkon zlepšíme o tolik, abychom mohli dobře zvážit možnosti pro vývoj motoru v sezóně a udělat správnou věc nejen pro rok 2015, ale také pro rok 2016,“ vysvětluje  Abiteboul.

Aktualizace pohonných jednotek v sezóně budou pro inženýry noční můrou

Aktualizace pohonných jednotek v sezóně budou pro inženýry noční můrou

Šéf Renaultu doufá, že se Renault zlepší natolik, že by mohl několik žetonů nechat na vývoj v závěru roku a připravit si tak půdu pro příští sezónu. „Máme možnosti. Uvidíme, jak naložíme se zdroji, které máme k vývoji letošního motoru, nebo zda si posuneme pravidla o motorech pro příští rok.“ 

Foto: Red Bull Media House

Další článek: Technická analýza Lotusu, Sauberu a Toro Rosso

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.