Red Bull ve slepé uličce, zůstane u Renaultu?

Red Bull je ve složité situaci. Vypověděl smlouvu s Renaultem a nyní je bez pohonné jednotky.
 Red Bull ve slepé uličce, zůstane u Renaultu?

Jak už jsme psali, podle Auto Motor und Sport bude Ferrari nejspíše dodávat pohonné jednotky pouze Toro Rosso, které už s motory Ferrari má své zkušenosti. Red Bullu ne, ani ty letošní.

Pokud se Ferrari a Red Bull nakonec opravdu nedohodnou, Red Bullu už příliš mnoho možností kromě odchodu z formule 1 nezbývá.

Dnes sice v Soči proběhla schůzka mezi Ecclestonem, Wolffem a Laudou, ale Ecclestone prý zástupce Mercedesu nepřemlouval. „Byl to rozhovor o obecných tématech, o životě,“ řekl Wolff pro Motorsport.com.

Wolff také zopakoval, že Mercedes svůj názor měnit nebude a je spokojen se současným stavem, kdy bude dodávat Williamsu, Force Indii a Manoru.

Podle Autosportu by nakonec mohl Red Bull zůstat u Renaultu. Paradoxem je, že současné diskuse se možná vedou špatným směrem. Nejakutnějším problémem sice opravdu je to, že Red Bull je nyní bez motoru, ale možná ještě horším problémem je, že je bez dlouhodobější vize.

Mercedes, Ferrari, Renault a vlastně i Honda mají více či méně tovární týmy a vidět svůj (aktuální) motor pod kapotou ještě nedávno neporazitelného Red Bullu nechtějí. Rudí býci ale chtějí vyhrávat. Jakékoliv dnes dostupné řešení bude pouze krátkodobé a to dlouhodobé se bortí kvůli obřímu skandálu Volkswagenu.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Druhý trénink ovlivnil v Rusku déšť, nejrychlejší čas zajel Massa