Pomohou nová pravidla Ferrari?

Od letošního roku platí nová pravidla ohledně pneumatik. Podle některých názorů to může hrát do karet Ferrari.
 Pomohou nová pravidla Ferrari?

Franco Nugnes z Motorsport.com si myslí, že nová pravidla mohou pomoci Ferrari a nutno říct, že jeho úvaha má logiku.

Do konce loňského roku nominovalo Pirelli na každý závod dvě směsi pneumatik. Měkká pneumatika byla vybrána pro 15 závodů, střední pro 13, superměkká pro 6 a tvrdá pro 4.

Bylo zřejmé, že Ferrari sedí spíše měkčí pneumatiky, zatímco Mercedes byl hodně silný na střední směsi. Důvody jsou jednoduché. Mercedes dokázal generovat větší přítlak než jeho italský soupeř, takže zjednodušeně řečeno dokázal tvrdší pneumatiky dostat rychle do optimálního okna, zatímco na měkkých se spíše trápil. U Ferrari to bylo přesně obráceně.

Mercedes na svých několika málo slabinách jistě zapracuje. Ferrari by se mohlo zlepšit nejen v oblasti aerodynamiky ale také motoru a trakce v zadní části.

Přesto všechno lze očekávat, že vozy Scuderie budou k pneumatikám šetrnější a že pro ně budou lepší volbou měkčí směsi.

Od letošního roku vybírá Pirelli tři směsi, dvě sady pro závod a jednu pro třetí část kvalifikace. Deset sad si vybírá tým. Během závodu musí jezdec využít alespoň jednou ze dvou sad, kterou určilo Pirelli.

Ferrari tak bude mít možnost tvrdší ze sad nechat v garáži a pro závod sáhnout po měkčích pneumatikách.

Dobrým příkladem jsou úvodní tři závody. Pirelli nominovalo superměkkou, měkkou a střední směs. Pro závod pak měkkou a střední a pro třetí část kvalifikace superměkkou. Vozy Ferrari tak budou moci odstartovat na superměkké a následně přezouvat na měkké pneumatiky. Střední směs nemusí vůbec přijít ke slovu.

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: V Baku to bude místy pořádně úzké

23. července | Jezdci Ferrari opět testovali ve Fioranu s vozem SF71H. Důvod není znám, ale může to souviset s kalibrací nového simulátoru, která právě probíhá...
20. července | V Silverstonu pokračují letošní testy 18palcových pneumatik. Nastoupí Red Bull (jen dnes) s Albonem. Dále Aston Martin a Haas (dnes a zítra a nasadí závodní jezdce).
19. července | Testovací jezdec Ferrari Callum Ilott se zúčastní Le Mans. Pojede za tým Iron Lynx s vozem Ferrari.
18. července | Verstappen byl propuštěn z nemocnice.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00