Pirelli: Týmy jsou na agresivnější pneumatiky připravené

Pirelli si je jisté, že týmy jsou nyní na nové změny v oblasti životnosti pneumatik o poznání připravenější, než tomu bylo před rokem. Vše si už dokázaly okoukat a navíc získaly potřebná data.
 Pirelli: Týmy jsou na agresivnější pneumatiky připravené

Na příští rok chystá Pirelli zajímavé změny v oblasti životnosti pneumatik. Směsi bude italský výrobce dodávat záměrně méně kvalitní, aby týmům přichystal nové výzvy a nám divákům podobně napínavou podívanou, jakou jsme zažili na začátku letošní sezony, kdy prvních sedm závodů vyhrálo sedm různých jezdců.

"Během roku 2012 se všechny týmy více či méně naučily, jak používat naše pneumatiky," řekl Maurizio Boicchi, šéf technického oddělení Pirelli, v rozhovoru pro Autosport. "Jedním z hlavních kriterií, které zlepšilo jejich konzistenci, byl fakt, že jsme viděli a měřili protáčení kol. To znamená, že se s tímto jevem týmy dokázaly vypořádat."

"Protáčení kol je příšerné. Rychle přezujete pneumatiky, zahřejete je a ony pak velmi rychle degradují. Tohle je něco, na co týmy víc a víc braly ohled. Během volných tréninků jste mohli vidět auta s měřiči infračerveného světla na pneumatikách, aby byla získána data o průběžné teplotě na povrchu pneumatik. To jsou jedny z těch nejdůležitějších informací o pneumatikách, které souvisí s protáčením kol. A o to tu přesně jde," dodává.

"Věříme, že se v tomto směru pohnulo hodně věcí, a co bychom v roce 2013 rádi udělali, je to, že bychom se chtěli vrátit k myšlence být o něco víc agresivní  v naší volbě směsí, abychom navýšili množství pitstopů  a různých druhů strategií pro týmy."

Podle Boicchiho mají stáje jednu obrovskou výhodu v tom, že novou směs už mohly ozkoušet během tréninku v Brazílii. "Získaly svoji první zpětnou vazbu, což je důležité, protože obvykle máme při únorových testech příšerné teploty, takže je víceméně nemožné získat jasné informace."

Diskuze (38) Další článek: Jsem si jistý, že příští sezonu zahájíme úspěšně, říká Rosberg