Noví zaměstnanci, továrna a velké investice. Stroll to myslí s Force Indií vážně

Force India je unikátní tým. Jeho rozpočet nebyl nikdy přes 100 milionů euro. Letos má dokonce jeden z nejnižších nebo nejnižší rozpočet. Nebýt „bodového restartu“, byl by tým opět čtvrtý.
 Noví zaměstnanci, továrna a velké investice. Stroll to myslí s Force Indií vážně

Lawrence Stroll rozhodně má na čem stavět. Příští rok se možná změní název týmu, ale lidi, kteří dokáží pracovat velmi efektivně, zůstávají. 

Force India chce postupně investovat. Podle Auto Motor und Sport bude v nejbližších týdnech vybráno místo pro novou továrnu. Náklady na výstavbu dosáhnou nejméně 80 milionů euro. Hotová bude na začátku roku 2021.

Force India se znovuzaložením vyhnula obří pokutě

Force India se znovuzaložením vyhnula obří pokutě

„Budeme mít všechny naše zaměstnance pod jednou střechou,“ říká Otmar Szafnauer.

V současné době pracuje 100 inženýrů asi 10 km od sídla Force Indie v Silverstonu. 

Tým může využívat svůj starý aerodynamický tunel a také využívá tunel Toyoty v Kolíně nad Rýnem. Stroll chce nyní počkat, zda FIA opět neomezí testy v aerodynamických tunelech. V případě potřeby bude vedle továrny postaven nový aerodynamický tunel za dalších 60 milionů.

Force India chce také posílit personálně. K současným 410 zaměstnancům má postupně přibýt dalších 140 kolegů.

Cíl je jasný. Force India chce snížit ztrátu na první tři týmy. 

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Jezdit v IndyCar celou sezónu jsem nikdy neměl v plánu, říká Alonso

20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.
15. září | Šéf Astonu Martin Otmar Szafnauer odmítl spekulace o neshodách a třenicích se Sebastianem Vettelem jako 100 % nesmysl. Vettel má být brzy potvrzen také pro příští rok.
15. září | Dokument o Schumacherovi je už na Netflixu. Celkem ve 190 zemích a 30 jazycích a to včetně češtiny.