Novější týmy: Glock měl problém se zadním křídlem

Novější týmy při kvalifikaci na Velkou cenu Itálie nijak nepřekvapily. Nejlepší byl jako vždy Lotus, následoval Virgin a HRT. Timo Glock měl záhadný problém se zadním křídlem.
 Novější týmy: Glock měl problém se zadním křídlem

Lotus

Jarno Trulli si dnes vyjel devatenácté místo se ztrátou 2,671 sekundy na vítěze kvalifikace Sebastiana Vettela. "Mám velkou radost z toho, jakou práci dneska tým odvedl a myslím si, že jsem z auta vymáčkl všechno, co se dalo, hlavně při druhé jízdě. Auto se od včerejška stoprocentně vylepšilo. Našli jsme rovnováhu, se kterou jsme v prvním a druhém tréninku bojovali. Myslím si, že to nás dostává do dobré pozice pro zítřejší závod," komentuje Trulli. Jeho týmový kolega Heikki Kovalainen  odstartuje do zítřejšího závodu jedno místo za ním, tedy dvacátý. "Auto dneska vypadalo dobře, ale trošku jsem zápasil s tím, abych z něj dostal nejlepší možný čas na jedno kolo. Nevím přesně proč, takže se spolu s inženýry budeme muset podívat na data a zjistit, kde bychom mohli získat trošku času. Dobrá věc ale je, že jsme se od včerejška rozhodně zlepšili, což ukazuje, že celou dobu pokračujeme tím správným směrem,“ dodává Kovalainen.

HRT

Mladičký Daniel Ricciardo se po dnešní kvalifikaci cítil velmi pozitivně naladěn, neboť dokázal porazit svého týmového kolegu o téměř dvě desetiny sekundy. "Je to skvělý pocit, nebýt až na konci startovního pole a dojet před Toniem. Je to takový malý cíl, který jsem si sám stanovil, takže jsem rád, že se mi ho podařilo dosáhnout. Ale nechci se tady na tom místě zastavit, chci to takhle dělat dál a chci se v každém ohledu zlepšovat," komentuje Ricciardo. Týmový kolega Vitantonio Liuzzi si dnes vytáhl černého Petra a do zítřejšího závodu tak odstartuje z posledního místa. "Jsem sice na konci závodního roštu, ale auto se v závodě chová dobře, takže jsem optimistou a říkám, že zítra můžeme mít dobrý závod," říká Liuzzi.

Virgin

U tohoto týmu panuje po dnešní kvalifikaci velké zklamání.  Oba jezdci nejsou spokojeni se svým umístěním a doufají, že to při zítřejším závodě bude lepší. Timo Glock se umístil na jednadvacátém místě se ztrátou přes čtyři desetiny sekundy na svého největšího soupeře, totiž tým Lotus. "Kvalifikace je pro mě zklamáním. Měli jsme problém se zadním křídlem, zůstalo prostě otevřené a nešlo zavřít. Potom se při určité rychlosti najednou zavřelo samo. Předtím jsme takový problém nikdy neměli, včera to také fungovalo, takže se na to budeme muset podívat a vyřešit to, protože není zrovna moc příjemné, když vás taková věc potká. Bylo to velmi těžké a frustrující, neboť jsme byli Kovalainenovi velmi blízko, dostatečně blízko, myslím si. Kdyby křídlo pracovalo správně, kdo ví…," stěžuje si Glock. Týmový kolega D´Ambrosio zítra odstartuje z dvaadvacátého místa.

Další článek: GP2: Krále sestřelil soupeř, smutný den pro Arden

12:48 | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
17. září | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)