Nová špionážní aféra se konat zřejmě nebude

Včera se objevily informace, že bývalý zaměstnanec Mercedesu si chtěl odnést citlivé informace o pohonné jednotce týmu. Nová aféra, podobné té, za kterou pak McLaren musel zaplatit obří pokutu, se ale konat nebude.
 Nová špionážní aféra se konat zřejmě nebude

Hrdinou příběhu je Benjamin Hoyle, který se z Mercedesu pokoušel odnést citlivé informace.

Ferrari již potvrdilo, že s ním sice neformálně jednalo o zaměstnání, ale pravděpodobně byl v kontaktu také s jinými týmy a žádnou smlouvu nemá. A v dohledné době či spíše nikdy mít ani nebude. Ferrari je tak ve zcela jiné pozici, než v jaké byl před léty McLaren.

Mercedes žaluje bývalého zaměstnance, kradl data pro Ferrari (aktualizace)

Mercedes žaluje bývalého zaměstnance, kradl data pro Ferrari (aktualizace)

Hoyle je zkušeným inženýrem. Od roku 2001 do roku 2008 pracoval pro Prodrive, později nastoupil k rallye týmu Subaru a následně v roce 2010 ke Cosworthu. V květnu 2012 přišel do Mercedesu.

Podle Motorsport.com dne 21. května 2014 oznámil svým šéfům, že by k poslednímu dni roku 2015 rád skončil.

V polovině dubna se s ním jeho nadřízení sešli a přeřadili ho na činnosti, které nesouvisí s F1, aby nemohl své znalosti odnést ke konkurenci. To je běžný postup. Hoyle se měl věnovat silničním vozům a DTM.

Pochopitelně došlo k nejrůznějším opatřením – omezení přístupu, založení nové emailové adresy apod. Hoyle byl zkrátka odstřižen od dalších informací a vývoje.

Jenomže 23. září si jeho nadřízený Owen Jones povšiml, že si na svém notebooku prohlíží správu z GP Maďarska, k níž neměl mít přístup. Hoyle ihned vytáhl šňůru ze sítě a notebook vypnul. To mu ovšem příliš nepomohlo, neboť Mercedes odstartoval velké vyšetřování, které celý pokus o odcizení citlivých informací odhalilo a to včetně toho, že se Hoyle snažil zamést stopy.

Foto: Getty Images / Clive Mason

Diskuze (57) Další článek: Briatore radí Renaultu: Chce to změnu všeho a to včetně jezdců