Magnussen nahradí u Renaultu Maldonada, píše Autosport

Už nějaký ten pátek se spekuluje, že by Kevin Magnussen mohl nahradit Pastora Maldonada u Renaultu. Podle Autosportu je to už téměř hotová věc.
 Magnussen nahradí u Renaultu Maldonada, píše Autosport

Renault chystá na středu do Paříže představení svého týmu (nikoliv vozu). Zatímco se těšíme na možné odhalení zbarvení, které by mělo obsahovat žlutou barvu, můžeme se dočkat podstatně větších překvapení.

Podle Autosportu bude letos vedle Palmera jezdit Kevin Magnussen. Ten jezdil v roce 2014 za McLaren. Poté uvolnil místo Alonsovi a na konci loňského roku odešel z Wokingu úplně.

Autosport se odvolává na své zdroje, podle níž Magnussen podepíše smlouvu v „nejbližších dnech“.

Webber zhodnotil jezdce: Vettel nejlepší, Maldonado nepatří do F1

Webber zhodnotil jezdce: Vettel nejlepší, Maldonado nepatří do F1

Za koncem Maldonada nejen u Renaultu (Lotusu) ale zřejmě také ve formuli 1 jsou prý neshody mezi Renaultem a PDVSA. Ta je státní společností. Ve Venezuele přitom nyní panuje napjatá politická situace, neboť nedávné parlamentní volby vyhrála opozice. Ekonomická situace země – včetně obří inflace a nízké ceny ropy stabilitě také nepřispívají.

Podle Autosportu existuje ještě malá šance, že by se obě strany mohly vrátit k jednacímu stolu a dohodnout se, ale to je spíše v teoretické rovině.

Volné sedačky jsou ještě u Manoru a peníze PDVSA by tým určitě přijal bez mrknutí oka. Není ale jisté, že by PDVSA měla chuť se do F1 vrátit.

Foto: Getty Images / Dan Istitene 

Další článek: Změní se formát závodního víkendu?

20:03 | Bottas už má smlouvu, Hamilton zatím ne. Brit uvedl, že není vhodná doba jednat o nové smlouvě, když spousta lidí přišla o práci.
19:57 | Max Verstappen není nadšený formátem víkendu v Imole. Dva dny místo tří mu nevadí, ale místo jednoho tréninku o 90 minutách by udělal dva po 60.
18:42 | Kvjatův defekt v Silverstonu způsobil mechanický problém, který vedl k přehřátí na vnitřní straně ráfku. Pneumatika v tomto místě pak netěsnila a došlo k selhání. V pneumatice problém nebyl.
15:35 | Karanténa Sergia Péreze skončila. Pro vstup do paddocku ale potřebuje negativní test na COVID-19. Rozhodnutí, kdo tento víkend pojede, padne večer nebo zítra ráno.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. srpna 2020
Závod 15.10