Kritizovat Mercedes za dominanci je nespravedlivé, míní Todt

Jean Todt si myslí, že kritizovat Mercedes za současnou dominanci ve formuli 1 není spravedlivé.
 Kritizovat Mercedes za dominanci je nespravedlivé, míní Todt

Prezident FIA se do role Mercedesu dokáže vcítit. Sám vedl Ferrari v době, kdy dominovalo formuli 1.

„Byl bych rád, kdyby existovali různí vítězové v každém závodě, ale to se nikdy nestane,“ řekl Todt pro Autosport. „Musíte akceptovat, že dominance je součástí sportu a to nejen v motorsportu. Dominanci máte ve fotbale, tenise, atletice, ragby.“

„Je to všude, tak proč byste měli očekávat, že v motorsportu žádná dominance nebude? Negativita, která ji obklopuje, je naprosto nespravedlivá ale konstruktivní kritiku mohu přijmout.“

V minulém roce se diskutovalo o tom, že by FIA mohla být znovu hlavním řídicím a regulačním orgánem. Byla by to federace, kdo by s FOM vytvářel pravidla a nikoliv týmy prostřednictvím uskupení typu Strategická skupina.

Todt si myslí, že by to bylo dobré, ale podle něj by se musela změnit Concordská smlouva mezi týmy a majitelem komerčních práv. Podle Todta není moc reálné, že by s tím všechny týmy souhlasily.

Foto: Pool / Getty Images 

Diskuze (14) Další článek: Koncept ochrany hlavy jezdce se může rozšířit na ochranné „sklo“
6. prosince | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
6. prosince | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00