Kobajaši se v Rusku bál závodit a napsal to na Facebook

Kamuj Kobajaši nedávno obvinil Caterham, že ho odvolal ze závodu jen proto, aby ušetřil. Tým to odmítl s tím, že na prvním místě je bezpečnost jezdce. Nyní se karta obrátila.
 Kobajaši se v Rusku bál závodit a napsal to na Facebook

Kobajaši se měl během GP Ruska na Facebooku svěřit se svými obavami. „Šílené! Včera v noci byla objevena závada na zavěšení. Neexistuje náhradní, takže to bylo opraveno tím, že to zabalili do karbonu. Je to kontrolováno po celou dobu, ale i tak je šílené jet závod. Chci už jet domů,“ napsal Kobajaši na Facebook. „Mám jako závodní jezdec jet nebo to odmítnout? Jedu znovu za 15 minut…“

Jezdcův manažér Chikara Funada podle BBC potvrdil, že text na Facebook skutečně napsal Kobajaši. Současně s tím ale upozornil, že se jedná o soukromý účet, takže text nebyl určen veřejnosti ale rodině a přátelům.

Tým samozřejmě odmítl tvrzení, že by byl Kobajaši nějakým způsobem ohrožen. Zavěšení prý bylo opraveno standardním způsobem.

Odstoupil Kobajaši jen proto, aby tým ušetřil?

Odstoupil Kobajaši jen proto, aby tým ušetřil?

Další článek: Susie Wolffová bude první ženou v Závodě šampionů

14. srpna | Třicet jedna let od úmrtí Enza Ferrariho: Životní příběh a odkaz nerudného génia z Maranella | odkaz odkaz prostřednictvím @infocz_web
12. srpna | Týmy formule 1 musí během léta na dva týdny uzavřít továrny. Většina týmů si zřejmě vybírá přestávku ode dneška.