Kobajaši se v Rusku bál závodit a napsal to na Facebook

Kamuj Kobajaši nedávno obvinil Caterham, že ho odvolal ze závodu jen proto, aby ušetřil. Tým to odmítl s tím, že na prvním místě je bezpečnost jezdce. Nyní se karta obrátila.
 Kobajaši se v Rusku bál závodit a napsal to na Facebook

Kobajaši se měl během GP Ruska na Facebooku svěřit se svými obavami. „Šílené! Včera v noci byla objevena závada na zavěšení. Neexistuje náhradní, takže to bylo opraveno tím, že to zabalili do karbonu. Je to kontrolováno po celou dobu, ale i tak je šílené jet závod. Chci už jet domů,“ napsal Kobajaši na Facebook. „Mám jako závodní jezdec jet nebo to odmítnout? Jedu znovu za 15 minut…“

Jezdcův manažér Chikara Funada podle BBC potvrdil, že text na Facebook skutečně napsal Kobajaši. Současně s tím ale upozornil, že se jedná o soukromý účet, takže text nebyl určen veřejnosti ale rodině a přátelům.

Tým samozřejmě odmítl tvrzení, že by byl Kobajaši nějakým způsobem ohrožen. Zavěšení prý bylo opraveno standardním způsobem.

Odstoupil Kobajaši jen proto, aby tým ušetřil?

Odstoupil Kobajaši jen proto, aby tým ušetřil?

Další článek: Susie Wolffová bude první ženou v Závodě šampionů

15:58 | Problém na motoru, který potkal Vettela během testů, podle Ferrari nebyl vážný. V Maranellu zjistili, že šlo o problém s mazacím systémem.
22. února | Zandvoort před pěti dny. Za pár dní má být hotovo... odkaz
22. února | Podle Lea Turriniho Binotto a Ferrari neblafují. Aerodynamický balíček SF1000 nefunguje. Stále trpí problémy z loňského roku, nedotáčivostí a horším výkonem. Na příští týden chystá tým změny.
22. února | Niki Lauda by dnes oslavil 71. narozeniny.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února 09.00–18.00
27. února 09.00–18.00
28. února 09.00–18.00