Grosjean si v cíli závodu vzpomněl na Bianchiho

Romain Grosjean prožil poměrně úspěšný víkend a získal pro Lotus první body. Pod šachovnicovou vlajkou ti vzpomněl na Julese Bianchiho.
 Grosjean si v cíli závodu vzpomněl na Bianchiho

Tým z Enstone má letos i díky motoru Mercedes mnohem lepší balík, který ale nedokázal zatím plně využít. Grosjean byl první, kdo po třech závodech dovezl pro Lotus body. Za sedmé místo jich získal 6.

Pro Grosjeana jsou to první body po téměř jednom roce nebo přesněji – od GP Monaka 2014. Tehdy bodovali naposledy hned dva Francouzi.

„Když jsem projel cílovou čárou, hodně jsem myslel na Julese,“ řekl Grosjean. „Když jsem bodoval naposledy, bodoval také on. Přemýšlím, že kdybych mu tím mohl dát trochu energie a něco malého k boji, který vede – věřím, že pokud se nikdy nevzdá, tak to vyjde.“

„Bylo výročí šesti měsíců, byl to den na ho***. Je to těžké, mám ho na helmě a posílám mu tolik myšlenek a síly, kolik jen jde. Doufám, že se stane zázrak.“

Bianchi se občas pohne, je ale stále v kómatu

Bianchi se občas pohne, je ale stále v kómatu

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Arrivabene: Kimimu se říká Iceman, ale je citlivý

19:53 | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
19:52 | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
17:16 | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.
11:51 | Po kolizi jezdců Premy vyhrál závod F2 poprvé v kariéře Juki Cunoda.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod Verstappen