Force India věří, že problémy z Maďarska se už opakovat nebudou

Force India v Silverstonu představila B specifikaci svého vozu a měla i úspěšný závod. V Maďarsku to ale už tak vydařené nebylo.
 Force India věří, že problémy z Maďarska se už opakovat nebudou

V prvním tréninku havaroval Sergio Pérez kvůli problému s pravým zadním zavěšením. Oba vozy pak vynechaly druhý trénink (Hülkenberg z preventivních důvodů). Do soboty se sice problém podařilo vyřešit, ale v závodě boural Hülkenberg poté, co se mu uvolnilo přední křídlo.

Když se Autosport zeptal provozního ředitele týmu Otmara Szafnauera, zda může vyloučit opakování problémů, odpověděl: „Zcela. Spolehlivost a integrita konstrukce jsou dvě z klíčových silných stránek Force Indie a já si nemyslím, že se to bylo zpochybněno.“

Podrobná technická analýza nového vozu Force Indie

Podrobná technická analýza nového vozu Force Indie

„Byla to smůla, že jsme měli o víkendu několik spektakulárních incidentů.“ Do Spa je nyní spousta času, ačkoliv týmy musí své továrny na dva týdny zavřít. Force India přesto věří, že dokáže vše analyzovat a vyřešit. „Budeme to muset udělat tento týden, ale neočekáváme nic velkého. Můžeme očekávat mírné posílení dílů v různých oblastech. Pak to bude v pořádku.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Wolff: Nemůžeme odpočívat, když je Ferrari blízko

17:28 | Klíčové výsledky kvalifikace F2: Cunoda: 1. Mazepin: 2. Shwartzman: 4. Ilott: 9. Schumacher: 18.
17:25 | Schumacher a Nissany kolidovali v kvalifikaci formule 2.
16:58 | Podle Seidla se Sainz testu s Ferrari po Abú Dhabí nemůže zúčastnit. Test je určen pro mladé jezdce. Nakonec sice nastoupí Alonso a zřejmě Buemi a Kubica, ale i tak nebude umožněn start jezdcům, kteří letos závodili.
16:45 | Podle Wolffa to byl v podání Russella dobrý trénink, ale je třeba ho brát s klidem a rezervou. Bottas měl prý problém s autem.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink Russell (54.546)
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10