Force India věří, že problémy z Maďarska se už opakovat nebudou

Force India v Silverstonu představila B specifikaci svého vozu a měla i úspěšný závod. V Maďarsku to ale už tak vydařené nebylo.
 Force India věří, že problémy z Maďarska se už opakovat nebudou

V prvním tréninku havaroval Sergio Pérez kvůli problému s pravým zadním zavěšením. Oba vozy pak vynechaly druhý trénink (Hülkenberg z preventivních důvodů). Do soboty se sice problém podařilo vyřešit, ale v závodě boural Hülkenberg poté, co se mu uvolnilo přední křídlo.

Když se Autosport zeptal provozního ředitele týmu Otmara Szafnauera, zda může vyloučit opakování problémů, odpověděl: „Zcela. Spolehlivost a integrita konstrukce jsou dvě z klíčových silných stránek Force Indie a já si nemyslím, že se to bylo zpochybněno.“

Podrobná technická analýza nového vozu Force Indie

Podrobná technická analýza nového vozu Force Indie

„Byla to smůla, že jsme měli o víkendu několik spektakulárních incidentů.“ Do Spa je nyní spousta času, ačkoliv týmy musí své továrny na dva týdny zavřít. Force India přesto věří, že dokáže vše analyzovat a vyřešit. „Budeme to muset udělat tento týden, ale neočekáváme nic velkého. Můžeme očekávat mírné posílení dílů v různých oblastech. Pak to bude v pořádku.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (3) Další článek: Wolff: Nemůžeme odpočívat, když je Ferrari blízko
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
22:47 | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00