Ferrari testuje nové matice, nechce už přijít o pódium

Maurizio Arrivabene byl po GP Rakouska poměrně nazlobený, že tým přišel o stupně vítězů kvůli problémům v boxech. Požadoval okamžité řešení.
 Ferrari testuje nové matice, nechce už přijít o pódium

„Zahodili jsme další pódium kvůli hloupé součástce. Musíme to co nejdříve vyřešit,“ řekl po Rakousku Maurizio Arrivabene. Skutečně. Sebastian Vettel ztratil v boxech asi deset sekund a přišel tak o stupně vítězů.

Do Británie přivezlo Ferrari přepracované matice kol a doufá, že to pomůže. „Vím, že tu máme něco, co můžeme vyzkoušet,“ řekl Sebastian Vettel, jehož slova přináší Motorsport Total. „Mělo by to zamezit problémům, ale musíme si počkat. Kluci se věnují hodně trénování pit stopů, aby zjistili, zda to funguje. Doufáme, že nebudeme mít žádné další problémy, protože v Rakousku nás to stálo pódium, což nebylo dobré.“

Němec také doufá, že dvoudenní sezónní testy, které proběhly po GP Rakouska, přispěly k tomu, že Scuderia o něco více sníží ztrátu na soupeře z Mercedesu.

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: FIA nebude tolerovat nedodržování limitů tratě

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.