Ferrari: Nové díly v Barceloně fungovaly, za ztrátu nemohly

Sebastian Vettel ztratil na vítězného Rosberga ve Španělsku 45 sekund. Ihned se spekulovalo o příčině.
 Ferrari: Nové díly v Barceloně fungovaly, za ztrátu nemohly

Ferrari přivezlo do Španělska řadu nových dílů. Jednou z možností tak bylo, že díly nefungovaly tak, jak Scuderia očekávala. V úterý a ve středu ale na stejném okruhu proběhly sezónní testy a mimo jiné i v nich se potvrdilo, že díly fungují.

Podle Ferrari byl problém v trakci a mechanické přilnavosti. „Můžeme předpokládat, že naše auto je šetrnější k pneumatikám než některé jiné vozy a to nám uškodilo společně se složitými podmínkami na trati,“ řekl pro Motorosport.com mluvčí Ferrari. „Měli jsme problém dostat pneumatiky do provozního okna.“

Ještě více než o nových dílech se spekulovalo o dopadu nového nařízení FIA. To říká, že tlak paliva musí být při průtoku nad 90 kg/h konstantní. Ferrari ale odmítá, že by se to jejich vozů týkalo. „Od Melbourne jezdíme se stejným palivovým systémem. Vždy byl pod kontrolou FIA.“

FIA vydala novou směrnici k tlaku paliva

FIA vydala novou směrnici k tlaku paliva

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Alonso: Budeme teď na hranici bodované desítky

28. března | F1 na svém FB a Youtube od 16:00 pustí záznam GP Bahrajnu 2014.
26. března | Masakr slavných závodů. Monako nebude, Le Mans v září a jako poslední byl přeložen závod Indy 500 na 23. srpna.
26. března | McLaren potvrdil, že všichni zaměstnanci, kteří byli v Melbourne v karanténě, se vrátili domů.
23. března | Junior Red Bullu Sergio Sette Camara míří do japonské super formule. U týmu B-MAX Racing with Motopark nahradil Pietra Fittipaldiho. Sezóna by měla začít 17. května.