Ecclestone chce po Koreji zaplatit za nekonání závodu

Na konci loňského roku se v kalendáři formule 1 překvapivě objevila Velká cena Koreje. Ecclestone to vysvětloval tím, že okruh má smlouvu, a pokud by ho do kalendáře nezařadil, mohl by mít problémy. Ty teď ale může mít naopak Korea.
 Ecclestone chce po Koreji zaplatit za nekonání závodu

Korea už v kalendáři formule 1 není. V roce 2014 i letos vypadla kvůli finančním důvodům, i když smlouvu stále má a to až do roku 2016. Pořadatelé se nyní pochlubili, že jim z FOM přišel dopis, ve kterém žádá úhradu penále.

„Máme v plánu navštívit Londýn a jednat s FOM,“ řekl jeden z organizátorů agentuře AFP. Penále by prý mohlo dosáhnout až dvojnásobku ročního licenčního poplatku, který měl být 43 milionů dolarů. Korea by tak mohla maximálně zaplatit až 86 milionů dolarů! Pořadatelé odmítli sdělit, jakou částku po nich FOM chce, má ale jít je o zlomek z maximální výše penále.

Kvůli velké ceně může skončit před soudem i bývalý guvernér provincie za to, že protlačil pořádání Grand Prix i přes velmi velká finanční rizika. 

Foto: Pirelli 

Další článek: Marchionne nečeká zázraky

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.