Dvoudenní závodní víkend by nevadil ani Massovi

Felipe Massa nepřímo podpořil svého bývalého týmového kolegu Kimiho Räikkönena a souhlasil by se zavedením dvoudenních závodních víkendů.
 Dvoudenní závodní víkend by nevadil ani Massovi

Räikkönen mluvil o dvoudenním závodním víkendu po Grand Prix USA, kde byl jeden trénink zrušen a kvalifikace přesunuta na neděli. Felipe Massa má podobný názor. Podle Brazilce by ale bylo dobré, kdyby toho týmy najely o víkendu i tak více.

Räikkönen je pro dvoudenní závodní víkendy

Räikkönen je pro dvoudenní závodní víkendy

„Nemám žádný problém se zrušením pátku,“ řekl pro Autosport. „Neměl bych s tím žádný problém. V pátek se nic neděje a to zejména, když máte špatné počasí. Myslím, že by bylo dobré, mít více vozů, které jezdí po celou dobu.“

„Můžete udělat tréninky v sobotu ráno a kvalifikaci odpoledne,“ pokračuje Massa. Podle něj by se mohla pak kvalifikace v případě špatného počasí přesouvat na neděli.

Foto: Getty Images / Clive Rose

Další článek: Haas věří, že jim pomůže Gutiérrezova znalost Ferrari

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.