Dejte šanci mladým, říká Verstappen

Max Verstappen je nejmladším jezdcem v historii formule 1 a na dlouho jim také zůstane. Podle jeho názoru by ale měli mladí jezdci dostávat šanci.
 Dejte šanci mladým, říká Verstappen

Od příštího roku budou platit nové podmínky pro zisk super licence. Verstappen by nesplnil minimálně tři – nemá 18, řidičský průkaz a také dostatek zkušeností z juniorských soutěží. Přístup FIA Verstappen chápe.

„Někdo, kdo má 15 nebo 16 není připraven na formuli 1, měl by jezdit na motokárách,“ řekl Verstappen. „Takže chápu, co FIA udělala, ale jsem rád, že já mám už smlouvu.“

Jak by dopadli při získávání super licence současní jezdci?

Jak by dopadli při získávání super licence současní jezdci?

Podle Vestappena by ale na druhou stranu měli mladí jezdci dostat šanci. „Ti, kteří mají talent, by neměli být připraveni o šanci v F1. Pokud by tato pravidla platila předtím, některá velká jména, jako třeba Kimi Räikkönen, by nemohla začít tehdy, kdy začala.“

„Někteří z nich jsou připravenější více než ostatní, což platí i pro mě,“ vysvětluje Verstappen, který se často odvolává na svého otce Josa.

„Od dětství byla formule 1 mým jediným cílem. S otcem jsem tvrdě pracoval v motokárách, aby se mi to povedlo. Nic jiného neumím.“

Verstappen ale připouští, že když vloni v létě dostal nabídku od Torro Rosso, chvíli ji zvažoval.

„To, že jste připravení na formuli 1, poznáte až tehdy, když poprvé vyzkoušíte vůz formule 1. V tomto ohledu jsem riskoval, protože jsem podepsal, aniž bych odjel jediný metr s vozem formule 1. Ale Toro Rosso mi dalo šanci odjet tréninky, takže jsem neměl důvod říct ne.“

Foto: Toro Rosso 

Další článek: McLaren se předvedl v Japonsku

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10