Čtyři zastávky se letos opakovat nebudou, věří před Španělskem Hembery

K radosti domácích vyhrál loňskou GP Španělska Fernando Alonso, ale stalo se tak se strategií čtyř zastávek, což je podle mnohých více než je zdrávo. Pirelli letos očekává maximálně tři zastávky.
 Čtyři zastávky se letos opakovat nebudou, věří před Španělskem Hembery

O okruhu v Katalánsku se musí inženýrům Pirelli snad i zdát. Tamní okruh je sice týmům i dodavatelům dobře známý, na druhou stranu ale představuje obrovskou výzvu pro aerodynamiku i pneumatiky.

„Často se říká, že Barcelona poskytuje nejpřesnější obrázek o rozložení sil v dalším průběhu sezóny, protože vůz, který funguje v Barceloně, by měl fungovat všude”, říká ředitel Pirelli pro motorsport Paul Hembery.

„Totéž platí pro pneumatiky, protože španělský okruh je jedním z nejnáročnějších okruhů, na kterém během roku závodíme. Dlouhé a rychlé zatáčky, jako je ta třetí, jsou velmi náročné na pneumatiky, což vede k jejich velké degradaci. Povrch trati je poměrně drsný a teplota zde může být poměrně vysoká, což ještě více přispívá k degradaci”, dodává Hembery.

V minulosti jsme viděli až čtyři zastávky, ale s letošními změnami očekává Pirelli u většiny pilotů maximálně tři zastávky v boxech.

Pirelli oznámilo alokaci pneumatik pro Španělsko, Monako a Kanadu

Pirelli oznámilo alokaci pneumatik pro Španělsko, Monako a Kanadu

Pirelli veze do Španělska své dvě nejtvrdší směsi. Kromě závodního víkendů přivezou kamiony italského výrobce ještě další pneumatiky pro dvoudenní testy začínající na okruhu 13. května.

Další článek: Lauda: dominovat je letos těžší

11:56 | Charouz Racing System získal první letošní stupně vítězů. V závodě F2 dojel Louis Delétraz na druhém místě. Vyhrál Brazilec Felipe Drugovich.
14:26 | Asociace jezdců grand prix (GPDA) jednala o rasismu. Podle závěrů má každý jezdec právo vyjádřit podporu ukončení rasismu svým vlastním způsobem (nebude tedy žádné organizované pokleknutí apod.)
4. července | První série 4 tisíc testů na COVID-19 v paddocku byla negativní...
3. července | Roman Staněk skončil ve své první kvalifikaci ve F3 na 10. místě se ztrátou 3 desetin na pole position, které získal Sebastian Fernandez.

GP Rakouska 2020

Pátek 3. července 2020
1. trénink Hamilton (1:04.816)
2. trénink Hamilton (1:04.501)
Sobota 4. července 2020
3. trénink Hamilton (1:04.130)
Kvalifikace Bottas (1:02.939)
Neděle 5. července 2020
Závod 15.10